Automobilky se svou budoucnosti koketují v podstatě neustále. Na každém autosalonu se objeví minimálně jeden model, který je jakýmsi oknem do budoucnosti nejen společnosti samotné, ale i celého automobilového průmyslu.
Podobnou věc nyní ve svém videu představuje i společnost Bosch, kterou známe nejen jako výrobce nářadí či domácích spotřebičů, ale také jako výrobce elektroniky do vozů. Většina zapálených řidičů se na budoucnost, která bude ve znamení zautomatizování veškerých řidičských výkonů, příliš netěší. Obávají se toho, že si do vozu jen sednou a tato jízda se nebude v ničem lišit například od jízdy v autobusu. Firma Bosch nám však na videu ukazuje, že budoucnost zas až taková nuda nutně být nemusí.

Jak je parné z videa, Bosch vidí budoucnost ve zkombinování manuálních a automatických jízdních vlastností vozu. Manuální řízení vozu se bude vztahovat především na místa, kde se prozatím vůz bez řidičovy pomoci neobejde, tedy prostředí měst, parkovišť a jiných. Zde však budou řidiči k dispozici nejrůznější asistenční prvky, jako propracované mapování okolních vozů, kamery na voze a další.

Naopak automatické řízení bude zapnuto na dálnicích, či dlouhých přehledných úsecích, kde bude vůz dokonce schopen manévrovat. Řidič si také jednoduše zvolí jízdní styl vozidla, které se tomuto nastavení přizpůsobí.

Před samotným zahájením jízdy se řidič přihlásí do systému vozidla, které mu nabídne oblíbené body zájmu, zároveň mu velmi kognitivní navigace nabídne hned několik možností trasy. Díky připojení do systému bude řidič moci s automobilem, komunikovat, nastavovat jej či si vyřizovat e-maily. To vše hlasovými příkazy a pouze verbální cestou.

Inu podívejte se na video a sami posuďte, jak na vás tato vize blízké budoucnosti působí a zda se na ní těšíte či nikoliv.