Americký zástupce Volkswagenu dráždí trh, co to jenom jde. Sotva zákazníkům ukázal novou generaci Beetle, už spustil předobjednávkové formuláře na chystaný Beetle Black Turbo. Toho na severoamerický trh vypustí jen šest stovek ksuů, každý s cenovkou start

Zavádění nových modelů na trh je vždy náročná věc vyžadující správného naplánování i načasování. Zatímco v prvním bodě se dá vždy něco dělat, s tím druhým už je to horší. Severoamerický Volkswagen ale naštěstí žádný výrazný problém nemá, neboť se Beetle na tamním trhu těší velké oblibě už od padesátých let. Třetí generace má na severoamerickém trhu svůj vstup díky konkurenci zase o něco těžší, ale nic nenapovídá tomu, že by to neměl zvládnout.

 

Na každý pád se ale Volkswagen rozhodl udělat entrée ještě trochu zajímavější tím, že už teď spustil předprodej speciálního Beetle Black Turbo. Dealeři po celé zemi rozdají pouhých šest set klíčků od auta, které nabídne 200 koní a 280 Nm z dvoulitru TFSI distribuovaných přes převodovku DSG. Další speciality zahrnují 18“ ráfky, červené třmeny brzd, zadní spoiler, tmavé mlhovky a černý interiér s trojbarevným nasvícením. Z vnější nechybí válečné zbarvení. Za 25 tisíc babek se po něm jen zapráší, zvlášť, když záloha čití symbolických pět stovek.