Novinky

Audi zakoupilo patenty na palivové články od společnosti Ballard Power Systems

Společnost AUDI AG získala od firmy Ballard Power Systems Inc. soubor patentů pro palivové články. Koncern Volkswagen navíc prodloužil svou stávající spolupráci s kanadským specialistou na ekologické energie až do roku 2019.

AUDI AG

Zakoupení patentů dává vývoji pohonu s palivovými články u značek Audi, Volkswagen a v koncernu Volkswagen nové možnosti. Prof. Dr. Ulrich Hackenberg, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za technický vývoj a v rámci koncernu Volkswagen za směřování vývoje napříč všemi značkami, k tomu říká: „Audi získalo tyto strategicky důležité patenty pro celý koncern a poskytne je k využití všem značkám. Tím jsme si zajistili rozhodující know-how, které bude zdrojem nových podnětů pro další vývoj této techniky.“

Společnost Ballard Power Systems Inc. se sídlem v kanadském Burnaby je jedním z celosvětových lídrů v oblasti techniky palivových článků. Ballard nabízí produkty k ekologické výrobě energie a spolupracuje se společnostmi na vývoji technických řešení v této oblasti.

Libor Olič

12 nejlepších solárních vozů

Previous article

Ogier z týmu Volkswagen zvítězil ve Švédsku

Next article