Jak to tak vypadá, Češi si s pošramocenou pověstí společnosti gigantu Volkswagen hlavu nelámou. Značky jako Audi, Seat i samotný Volkswagen totiž u nás hlásí rekordní prodeje v minulém roce a tento úspěch by chtěli v tom letošním zopakovat. A jdou na to, jak jinak, než novými modely.

Největším dodavatelem vozů pocházejících z továren tohoto koncernu, je Porsche Česká Republika, které nyní hlásí 31% nárůst prodejů vozidel oproti minulému roku. Samotné Porsche prodalo přes 28 000 vozů a zbytek si rozebrali lokální dealeři napříč celou republiko. Největší číslo prodaných vozidel však stále hlásí Praha. 620_569791d8c6bb1

Volkswagen
Minulý rok Volkswagen lákal především na model Touran ve své druhé generaci a také nové varianty Golfu R. Volkswagen zde navíc bodoval i s elektrickými vozy, kterých prodal 91 kusů, díky čemuž se stal v tomto odvětví důležitým hráčem.

Audi
Audi se v loňském roce poprvé podařilo překonat hranici 5000 vozidel za jediný rok. Vzrůst prodejů dosáhnul 20%. Nejúspěšnějším modelem se stala Q7, kterou si zakoupilo 847 zákazníků. Za ní je hned další SUV Q3 a třetí je A6. Právě Q7 je hlavním důvodem tak prudkého nárůstu, který by však byl ještě o něco vyšší, pokud by novinka v podobě A4 přišla o něco dříve.

Seat
Seat je třetí značkou, která uzavírá TOP desítku nejprodávanějších značek u nás. Celkem se jich minulý rok prodalo přes 7 tisíc, a největší podíl na tom měl model Leon s 3,5 tisíci kusy a za ním hned Ibiza s 2,3 tisíci prodaných kusů. Právě inovovaná Ibiza a Alhambra byly nejvíce prosazovanými modely. Velký podíl na vysokých prodejích měly také výhodné služby a nabídky zákazníkům přímo od Seatu, například Seat Olé a Seat Olé Sport.

Novinky
Co se týče novinek, tak VW si pro nás chystají Passat GTE a druhou generaci Tiguanu. Audi si nachystala doslova obrovský balík novinek namátkou například sportovní model S4. A od Seatu se nejvíce čeká nové SUV.