Omezená pětisetkusová serie vozů Porsche GT2 s upraveným 3,6ti litrovým turbomotorem byla poprvé představena v květnu 2010 za 237.578 eur. O dva měsíce již firma Porsche hlásila vyprodáno.

WIMMER

WIMMER Racing Technology je známá, že z nemožného udělá zázrak. Odborníci kolem Thorsten Wimmer ze Solingenu se rozhodli, že ještě vylepší supercar Porsche GT2 a posunou jeho výkon přes hranici jednoho tisíce koní.

Porsche GT2

Jako první přišel na řadu motor, kde se optimalizovaly obě turbodmychadla a sání vzduchu. Dále se namontovala sportovní vačková hřídel, kliková hřídel, ozubené řetězy, písty, ojnice a upravila se hlava válců. Nakonec přišlo na řadu i sběrné výfukové potrubí včetně katalyzátorů a klapky sportovního výfukového potrubí.

O přenos síly na vozovku se starají 19“ kola se stavitelným podvozkem KW, který lze nastavit ve třech režimech. Samy za sebe pak mluví výsledné hodnoty, které technikům od Wimmer potvrdily výjimečnost tohoto Porsche GT2.

Z nuly na 100 km/h to trvá pouze 3,4 sekundy, po 8,7 sekundách tam máte již 200 km/h. Rychlosti 300 km/h dosáhnete za 15,5 sekundy a maximální rychlost je na 389 km/hod. Výkon více jak 1020 koní dosáhnete při 7340 ot./min.. Nejvyššího točivého momentu 1108 Nm dosáhnete při 5680 ot./min..

A co je motem  techniků od WIMMER Racing Technology, no přeci co nejvyšší výkon! O konečný vnější vzhled se postarala společnost Shaft Cam z Kempenu a výrobce folií BRUXSAFOL.