Jen několik hodin zpátky si na historicky prvním autosalónu v Kataru odbyl svou světovou premiéru koncept Volkswagen Touareg 3 Quatar. Jak se zdá, tak si automobilka VW začala ve vytrvalostních soutěžích pěkně libovat. Konkrétní specifikace dosud zveřejně

vw-touareg-3-quatarArabští šejkové a multimilionáři museli mít oči na stopkách. Volkswagen totiž s největší pravděpodobností přestane závodní Touareg šetřit pro tovární týmy a svůj nejnovější výtvor zrozený pro zdolávání vytrvalostních závodů v extrémních podmínkách uvolní i k prodeji nebo minimálně pronájmu pro soukromníky. Volkswagen nenechal nic náhodě a do svého nového modelu investoval nemalé úsilí a samozřejmě také finance. Ke zdůraznění toho by měly mimo jiné posloužit také 18“ disky BBS ve zlatém provedení, resp. zlatě se tvářícím povrchu.

 

vw-touareg-3-quatarVýkon speciálu by měl být někde kolem hranice 310 koní a na vhodném povrchu s nimi speciál bude schopný sprintovat z klidu na stovku pod šest sekund. Stabilita a bezpečnost je u závodního speciálu vždy až na prvním místě. Proto byla karosérie roztažena na rovné dva metry a umístilo se do ní všechno nezbytné vybavení od ochranného rámu přes skořepinové sedačky až po hasící systém. Tolik alespoň z dosud uvolněných specifikací. Mimo jiné, drahými materiály se na autě opravdu nešetřilo, takže můžeme počítat s hojným využitím karbonového vlákna, sem tam titanu nebo ušlechtilého hliníku. Nejdůležitější otázkou hodnou křišťálové koule ovšem stejně zůstává: co na to konkurence?