U příležitosti blížícího se ženevského autosalónu (3.-13. března) uvolnil Volkswagen fotografie a základní specifikace faceliftovaného benjamínka Tiguan. Ceny na německém trhu odstartují na 24.175 Euro a zákazníci za ně dostanou modernější, líbivější a vů

Volkswagen Tiguan začal svou kariéru malého SUV v roce 2007 a po čtyřech letech (nejspíš v půli jeho plánované životnosti) nadešel správný čas pro oživení. Opticky si facelift vypůjčil spoustu věcí ze šestkového Golfu, aby umocnil styl značkové DNA, což je nejvíce patrné především z čelního pohledu. Designové změny měly kromě toho auto vizuálně omladit, což se do značné míry povedlo. Nejméně postiženou částí zůstala pouze záď vozu, která si musí vystačit s nově stylovanými světly.

 

Technické modifikace ještě nejsou úplně známy, tedy snad kromě toho, že základní model v ceně 24.175 Euro na německém trhu bude vybaven 122k benzínovým motorem 1.4 TSI kombinovaným s výbavou Trend&Fun. Pak budou následovat objemy 1,6 a 2,0 litru s rozpětím výkonu 110 až 200 koňských sil, které doplní nepostradatelný dvoulitrový diesel disponující silou 110, 140 nebo 170 koní. Pro některé motorizace budou mít zákazníci možnost volby mezi šestistupňovým manuálem nebo dvouspojkovou převodovkou DSG.

 

Jak už to tak u modernizovaných vozů bývá, drobných úprav se dočkal také interiér, který se snaží navodit honosnější dojem. Opět to bude ale závislé od výbavy, takže na chromované doplňky, kůži a dřevo se budou mnozí těšit marně. Nový design se bude rovněž týkat o osm centimetrů prodloužených verzí Tiguan, které se prodávají na vybraných trzích.