VW Group Rus a Ruská automobilka GAZ podepsali prohlášení o záměru vyrábět modely značek Škoda a Volkswagen v Rusku.

VW Group RUS a GAZ

VW Group RUS a ruská automobilka GAZ Group dnes podepsali prohlášení o záměru vyrábět modely značek Škoda a Volkswagen v Rusku. Výroba má probíhat v závodě na výrobu osobních vozů společnosti GAZ v ruském Nižním Novgorodu.

Ruský trh má pro Auto škoda velký význam

Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, zdůraznil význam kooperace pro plánovaný růst české automobilky: “Rusko patří k trhům, které v příštích letech zřejmě porostou nejvíce. Ruský trh má proto pro Růstovou strategii Škoda mimořádný význam. Naše aktivity na tomto trhu chceme podstatným způsobem rozšířit. Díky spolupráci VW Group se skupinou GAZ budeme moci rychle zvýšit lokální výrobní kapacity. Jsme šťastni, že jsme ve společnosti GAZ Group našli silného ruského partnera, který současně splňuje západní standardy výroby a managementu.”

GAZ bude vyrábět modely Škoda a Volkswagen

Dle „Memoranda o porozumění“ bude závod GAZ vyrábět sériové modely Škoda a Volkswagen. Závod splňuje mezinárodní výrobní standardy a vyznačuje se flexibilitou a vysoce kvalifikovaným personálem.GAZ rozšíří v rámci spolupráce své kapacity v Nižním Novgorodu. VW Group RUS přitom ruskou automobilku podpoří potřebným know-how. VW Group RUS tak dodá specifické nářadí a vybavení a proškolí zaměstnance společnosti GAZ pro jejich nové úkoly.