Zajímavé, v některých případech až exhibionistické, modely se každoročně představují na srazu fanoušků značky Volkswagen u jezera Wörthersee. I tento rok nebyl výjimkou a jedním takovým modelem byl upravený Golf GTI Black Dynamic.

Sraz fanoušků vozů Volkswagen a zkratky GTI u rakouského jezera Wörthersee je již tradicí. Golf GTI Black Dynamic navrhlo devět studentů ve věku 18 až 23 let. Čtyři slečny a pět mladíků studují každý jiný obor, ale spojili svou představivost a vznikl černý Golf s kvalitní hudební aparaturou. Automobilka Volkswagen dává tímto způsobem možnost studentům, aby si v rámci tréninkového programu rozšířili své znalosti. Nad prací studentů dohlíželi jejich dva školitelé Detlef Weiner a Björn Schallhorn. Devět mladých lidí navrhlo kompletní design vozu, vytvořili potřebné projektové plány, vybrali příslušné díly z nabídky automobilky, objednali jednotlivé díly pomocí dodavatelů a nakonec celý vůz podle svých návrhů sami také upravili. I samotný název vymysleli studenti, když zahájili práce na Golfu GTI Black Dynamic vloni v říjnu.

Celá karoserie je nalakována do temně černé metalízy Deep Black. Kapota a střecha GTIčka je pak v matně černém provedení s motivem včelích pláství. Černá barva se objevuje i uvnitř vozu, kde je ještě doplněna červenou. Sportovní sedačky jsou provedeny v kombinaci alcantary a kůže. Automobil má upravený výfukový a brzdový systém. Celý vůz je snížen o 35 mm. Vylepšen byl také pohon. Standardní přeplňovaný zážehový dvoulitr má nyní hodnotu výkonu 265 kW. Převodovka zůstala sériová šestistupňová dvouspojková DSG. Jak je u tuningu zvykem, nechybí kvalitní hudební aparatura složená z devíti reproduktorů. Celý systém je umístěn v kufru a má výkon 1 800 wattů. Automobilový koncern Volkswagen každoročně využívá setkání Wörthersee, aby představil nejen speciálně upravené modely, ale také předprodukční prototypy. „Jsme hrdí na kreativitu a výkon našich učňů,“ zdůrazňuje profesor Heiko Gintz, který vede profesní vzdělávání u Volkswagenu ve Wolfsburgu.

http://www.youtube.com/watch?v=aH8dDYJDoVc