Automobilka Volkswagen reaguje na oblibu rallyového stylu v automobilovém světě a v rakouském Wörthersee představila nejostřejší Polo všech dob, které nabídne budoucím majitelům pod kapotou pohon o objemu 2,0 TSI a výkonu 220 koní.

Představený koncept nejrychlejšího Pola v rallye stylu šokoval většinu návštěvníků. VW Polo R WRC disponuje přeplňovaným dvoulitrovým motorem TSI o výkonu 220 koní. Každý fanoušek značky ví, že tento model bude mít větší výkon a bude rychlejší než ikona značky VW Golf GTI. Automobilka tento koncept označila jako předchůdce produkční verze, která by se na trhu měla objevit už příští rok. Prodej vozu určeného pro běžný silniční provoz má být spojen se vstupem VW Polo WRC do šampionátu vozů WRC. Ve standardní výbavě cestovního, ale zároveň závodního Pola, by měly být osmnáctipalcová litá kola ve speciálním designu s pneumatikami o rozměru 215/35, sportovní sedadla s výraznějším bočním vedením, volant potažený Alcantarou a samozřejmostí jsou silnější brzdy a snížený sportovní podvozek.

Pro běžné sériové vozy by se v nabídce doplňků značky Volkswagen měly objevit „závodní“ doplňky exteriéru v podobě výraznějších blatníků, křídla na záď, zadního difuzoru s dvojitou koncovkou výfuku nebo pozměněný přední nárazník s výraznějšími vstupy a decentním lízátkem. Mezi automobilovými fandy se však šušká, že by se mělo jednat o limitovanou edici. S tím bude souviset i cena doplňků a jejich dostupnost na trhu. VW Polo R WRC Street je impozantní model a určitě jeho představení v roce 2013 vyvolá reakce ostatních automobilek.