S nadcházejícím autosalónem v Šanghaji, nám jednotlivé značky ukazují, na co se můžeme těšit. Jedním z největších lákadel bude bezesporu i dlouho avizovaná luxusní verze modelu XC90 od společnosti Volvo, která nám ukáže, co znamená komfort ve švédském pojetí.

Volvo hlásilo příchod této severské superhvězdy již dlouho a na autosalónu v Šanghaji se tato nová vlajková loď Volva konečně představí. Asi tou největší změnou, které si lze na vozidle ihned všimnout, je změna poštu sedadel. Běžná XC90 nabízí prostor k sezení až pro sedm osob. Model Excellence však nabízí prostor pouze pro 4 osoby, což znamená, že dva šťastlivci v zadní části vozu budou mít takového prostoru pro své nohy, že by si zde mohli zahrát i hokej.

voxc980_552ce3c74e85c

Navíc jsou dvě zadní sedadla od sebe oddělena a nabízí svým pasažérům funkci jakou je masáž či ventilace, to vše v přítomnosti příjemného koženého čalounění. Krom toho mají k dispozici i dotykové displeje, a pokud dostanou hlad či žízeň, mohou jí zahnat douškem chlazeného nápoje servírovaného na zabudovaném stolku. O chlazení či ohřívání nápojů se postarají speciální držáky na skleničky, které jsou také s vozem dodávány. Samotné nápoje jsou pak sladovány v malé chladničce.

voxc903_552ce3c4d2988

Volvo nezapomnělo ani na milovníky hudby. Vůz obsahuje celkem 19 reproduktorů, které z vozu dělají malé pojízdné kino. Reproduktory nabízejí naprosto věrohodný zvuk a skvělé efekty prostorového zvuku při sledování filmu. A pokud by se děj filmu stal natolik dech beroucím, že by se pasažérům zvýšila srdeční i dechová frekvence, je pro ně nachystána klimatizace s iontovým čističem vzduchu.

voxc908_552ce3c61042c

To byl jen krátký výčet toho, co tento úžasný automobil nabízí. Podle slov automobilky vůz představuje to, co nyní Volvo znamená a s tímto faktem hodlá obeznámit především zákazníky v Číně, i když se tento model nevyhne ani jiným trhům. Jeho prodej bude zahájena ještě letos.

voxc906_552ce3c5c896e