→ 180 vrcholových manažerů dodavatelského průmyslu na dni dodavatelů pro nadcházející generaci bestselleru
→ Wolfsburg zůstává hlavním městem Golfu
→ Značka investuje do modelové řady 1,8 miliardy eur

Volkswagen Golf

Značka Volkswagen se společně se svými dodavateli v současnosti intenzivně připravuje na zahájení výroby nadcházející generace modelové řady Golf. Ralf Brandstätter, člen představenstva, zodpovědný za nákup, a Karlheinz Hell, vedoucí modelové řady, zdůraznili na akci „Golf 8 Supplier Summit“ ve Volkswagen Areně význam nové generace pro značku a výrobní závod Wolfsburg. Zároveň upozornili „komunitu Golfu“ na příležitosti a zodpovědnosti, které vyplývají z trvale udržitelného partnerství.

Výrobní závod Wolfsburg v současnosti vyrábí více než 2000 vozidel modelové řady Golf denně. Wolfsburg zůstane hlavním městem oblíbeného kompaktního vozu i v budoucnosti. Za 75 týdnů začne z montážní linky největšího závodu na výrobu automobilů v Evropě sjíždět osmá generace bestselleru v kompaktním segmentu. Golf se prodává ve 108 zemích a od roku 1974 přesvědčil více než 34 milionů zákazníků. Celkové investice značky do nadcházející generace dosáhnou výše 1,8 miliardy eur.

Brandstätter před 180 vrcholovými manažery 120 nejdůležitějších dodavatelů prohlásil: „Uvedení nadcházející generace modelu Golf na trh má společně s modelovou řadou I.D. pro naši značku nejvyšší strategický význam.“ Po výběru dodavatelů byla nyní zahájena další fáze společné práce s dodavateli na zajištění stabilního náběhu výroby připravovaného modelu Golf. „Nacházíme se v rozhodující druhé polovině projektu,“ říká Brandstätter.

Volkswagen v rámci programu „Value Sourcing“ intenzivně začleňuje své partnery z dodavatelského průmyslu do procesu vývoje produktu již v jeho rané fázi. Dodavatelé v soutěžích konceptů během příslušného projektu vývoje vozidla přicházejí se svými vlastními nápady pro technická řešení.

Pro Volkswagen a dodavatele je podle Brandstättera pozitivní, že 80 procent všech dodavatelů pro modelovou řadu Golf 8 již smluvně spolupracuje při výrobě aktuální generace modelu Golf. „Je to znamení velké vzájemné loajality, vzniká tím ještě větší důvěra a jistota plánování.“

Klíčovou roli ve vývoji budoucí generace modelové řady Golf hraje Karlheinz Hell, vedoucí největší modelové řady Compact, která dosáhla v roce 2017 celkového objemu výroby 3,4 milionu vozidel na celém světě. Hell zodpovídá u nové generace modelové řady Golf za optimální spolupráci všech odborných oddělení a dosažení stanovených cílů z hlediska zisku.

Stejně jako předchůdce bude i nadcházející Golf splňovat nejvyšší požadavky zákazníků na design, hospodárnost, emise CO2, komfort a spolehlivost. Hell k tomu říká: „Budoucí Golf povede značku Volkswagen do éry zcela síťově propojených automobilů s rozšířenými funkcemi pro autonomní jízdu. Bude mít ještě širší a rozmanitější softwarové vybavení než dosud. Bude vždy online a díky svému digitálnímu panelu přístrojů a asistenčním systémům se stane měřítkem v oblastech konektivity a bezpečnosti.“