Volkswagen zahájil předprodej svého prvního elektromobilu na českém trhu. Atraktivní čtyřdveřový e-up! pro každodenní cestování s nulovými emisemi je k dispozici již za 599 900 Kč včetně DPH a paketu nevšedních zákaznických služeb.

Volkswagen E-up

„Volkswagen přináší elektrickou mobilitu i na český trh. První vlaštovkou je model e-up!, který je dokonalým ztělesněním filozofie Think Blue. Přestože je elektromobil e-up! schopen ujet s plně nabitým akumulátorem až 160 kilometrů, garantujeme našim zákazníkům mobilitu bez omezení nevšedně pojatými poprodejními službami,“ říká Petr Janeba, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

VW elektromobil

V ceně nového elektromobilu Volkswagen e-up! za 599 900 Kč včetně DPH jsou totiž kromě standardních záruk zahrnuty dodatečné služby, které zákazníkovi zajišťují mobilitu i nad rámec dojezdu modelu e-up!. Dojde-li na cestě k vybití akumulátoru, postará se Volkswagen o odtah vozu k nejbližší nabíjecí stanici – bezplatně až třikrát za rok během prvních dvou let od data prodeje. Na delší cesty si může zákazník po dobu dvou let zdarma vypůjčit vůz do velikosti Golfu s konvenčním pohonem na benzin nebo naftu na 10 dní ročně.

Dojezd 160 km

Mimořádně hospodárný a zároveň dynamický elektrický pohon modelu e-up! zaručuje potěšení z jízdy s nulovými emisemi. K nevšednímu komfortu přispívá velmi tichý chod elektromotoru o výkonu 60 kW i snadné ovládání vozu dvěma pedály bez nutnosti řadit. E-up! je díky tomu jako stvořený pro každodenní provoz ve městě a jeho okolí. Dojezd 160 kilometrů je pro tento druh mobility více než dostatečný. Součástí sériové výbavy jsou samozřejmě všechny potřebné nabíjecí kabely. Palubní počítač poskytuje řidiči důležité provozní informace včetně aktuální a průměrné spotřeby energie, stupně rekuperace, zbývajícího dojezdu a úrovně nabití akumulátoru.

Výhradně čtyřdveřový Volkswagen e-up!, nabízený s šesti barvami laku karoserie, se pohybuje ulicemi téměř neslyšně, avšak jeho vzhledu si nelze nevšimnout. Elektricky poháněný vůz se od konvenčních verzí odlišuje mimo jiné obloukem diod LED pro denní svícení, oblými tvary zadních světlometů a charakteristickou modrou barvou v logu VW a na dalších detailech exteriéru. Modré ozdobné prvky zvyšují rovněž atraktivitu interiéru. Nacházejí se například na kůží obšitém volantu, řadící páce a páce ruční brzdy, na prošívaných sedadlech a na textilních koberečkách.

Sériová výbava modelu Volkswagen e-up! zahrnuje například klimatizaci Climatronic, palubní počítač, tempomat, parkovací senzory Parkpilot, vyhřívané sklo čelního okna, vyhřívaná přední sedadla, informační a navigační systém maps+more v kombinaci s rádiem RCD 215 a mobilními informačními službami CarNet. Od konce letošního roku bude na přání k dispozici aplikace CarNet e-Remote, s níž bude uživatel moci například zahájit a ukončit proces nabíjení prostřednictvím svého mobilního telefonu. Na jeho displeji přitom může sledovat úroveň nabití a jí odpovídající dojezd i zbývající dobu nabíjení.

Nový Volkswagen e-up! budou na českém trhu oficiálně nabízet a prodávat výhradně „autorizovaní prodejci elektromobilů značky Volkswagen“, jimiž jsou společnosti Auto Jarov a Porsche Brno.