•    1. čtvrtletí 2016: rekordních 1359 registrací, meziroční nárůst o 12 %
•    Volkswagen Užitkové vozy je importérem číslo 1 na českém trhu
•    Šestá generace modelu Transporter boduje u českých zákazníků

Volkswagen Užitkové vozy

Volkswagen Užitkové vozy upevnil rekordními prodeji v prvním čtvrtletí roku 2016 své postavení importéra číslo jedna na českém trhu. Během prvních tří měsíců letošního roku vzrostl počet registrací nových vozů značky Volkswagen Užitkové vozy o 12 %, zatímco celkový trh vzrostl o necelých devět procent. Hlavní podíl na tomto úspěchu má nový Transporter.

„V prvním čtvrtletí letošního roku se nám podařilo navázat na loňské úspěchy dalšími rekordními výsledky,“ říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Pilířem našeho úspěchu je šestá generace modelové řady Transporter, kterou čeští zákazníci velmi dobře přijali. Tržní podíl Transporteru je skutečně pozoruhodný a pohybuje se kolem
50 procent.“

V prvním čtvrtletí roku 2016 bylo na českém trhu registrováno 1359 nových vozů značky Volkswagen Užitkové vozy, včetně jejich osobních verzí (M1+N1), v porovnání s 1213 novými vozy ve stejném období předchozího roku, což odpovídá meziročnímu nárůstu o 12,0 %. Celý trh přitom během prvních tří měsíců letošního roku meziročně vzrostl jen o 8,9 %, z 6669 na 7263 registrací. Volkswagen Užitkové vozy tak upevnil své postavení jedničky mezi dováženými značkami užitkových vozů, včetně jejich osobních verzí (M1+N1), na českém trhu a zvýšil svůj tržní podíl z 18,2 na 18,7 %.

Velmi úspěšně si vede na českém trhu šestá generace modelové řady Transporter, jejíž prodej byl zahájen ve druhé polovině loňského roku. Od ledna do března 2016 bylo v České republice registrováno 701 nových vozů modelové řady T6 (Transporter, Multivan, Caravelle, California), zatímco ve stejném období roku 2015 zaznamenala předchozí modelová řada T5 celkem 586 registrací. To odpovídá meziročnímu nárůstu o 19,6 %.