•    Světová premiéra modelu e-Crafter – první vozy u zákazníků v roce 2017
•    Výstavní premiéra nového modelu Crafter – nová éra orientace na zákazníka
•    Značka dosáhla vysokého nárůstu počtu dodaných vozidel – výrazný růst v srpnu

VW Crafter

Volkswagen Užitkové vozy poprvé vystavuje na letošním veletrhu IAA Užitkové vozy v Hannoveru v hale 12 svou kompletní produktovou řadu – od modelu Load up! až po nový Crafter. „Představujeme našim zákazníkům praktické lehké užitkové vozy, které jsou koncipovány jako mobilní pracoviště a určeny pro jakýkoli myslitelný účel,“ říká Dr. Eckhard Scholz, předseda představenstva tradiční značky se sídlem v Hannoveru.
vw-crafter-003
Na výstavní ploše cca 7400 m2 v hale 12 a na velké venkovní ploše 1400 m2 bude až do 29. září 2016 vystaveno více než 100 exponátů modelových řad Load up!, Amarok, Caddy, T6 a Crafter, a to v členění podle nejdůležitějších skupin zákazníků. Volkswagen Užitkové vozy má pro každé odvětví specifické řešení, ať se jedná o kurýrní služby a logistiku, řemesla, servisní služby a mobilní servisy, stavebnictví, lesnictví, veřejnou osobní dopravu, zdravotní dopravní služby, záchranné služby nebo policejní sbory. Návštěvníci mohou lehká užitková vozidla také podrobit zkušební jízdě na nedalekém zkušebním polygonu ADAC.

Nový Crafter

Crafter symbolizuje novou generaci nových lehkých užitkových vozů Volkswagen, která se ještě více než dosud orientuje na potřeby zákazníků. Vedoucí značky Scholz k tomu říká: „Toto revoluční vozidlo jsme vyvinuli společně s našimi nejdůležitějšími zákazníky. Díky tomu je dalekosáhle přizpůsobeno jejich profesním potřebám.“ Nový Crafter nabízí dosud nevídaný počet možností využití a řešení mobility díky mnoha verzím, novým systémům pohonu a inovativním asistenčním systémům.

Scholz zdůraznil, že nový Crafter je jako progresivní koncept lehkého užitkového vozidla hospodárnější, kvalitnější, digitálnější, trvale udržitelnější a multifunkčnější než jakékoli jiné dosud představené lehké užitkové vozidlo a celkově ukazuje směr vývoje pro všechny budoucí generace vozidel značky Volkswagen Užitkové vozy.
vw-crafter-001
Mimořádným potvrzením inovativnosti konceptu celého vozidla je výsledek hlasování odborné poroty složené z 24 mezinárodních motoristických novinářů, která udělila novému modelu Crafter titul „International Van of the Year“, nejprestižnější ocenění v oboru užitkových vozidel.

e-Crafter

Hvězdou výstavní expozice značky Volkswagen Užitkové vozy je e-Crafter, který slaví v Hannoveru světovou premiéru. „Model e-Crafter je zkonstruován zejména pro bezemisní provoz v centrech měst. Zejména kurýrním službám a spedicím usnadní v budoucnosti doručování zásilek a zboží koncovým spotřebitelům,“ vysvětluje šéf značky Volkswagen Užitkové vozy Scholz. Volkswagen Užitkové vozy nabízí svým zákazníkům přesvědčivou alternativu k modelu Crafter se spalovacím motorem, díky níž budou moci pokračovat ve svém podnikání v odvětvích dopravy a řemesel i v situaci, kdy budou mít vjezd do center měst povolena pouze elektricky poháněná vozidla. „Již v roce 2017 předáme první vozy e-Crafter do rukou zákazníků,“ potvrdil Scholz.

Rostoucí počet dodaných vozidel na celém světě

Od ledna do srpna dodala značka Volkswagen Užitkové vozy na celém světě zákazníkům 308 500 lehkých užitkových vozidel (+8,2 %). Mimořádně úspěšné byly modelové řady T6 a Caddy: 128 600 dodaných vozidel Transporter znamená nárůst o 14 procent, zatímco 102 600 dodaných vozidel Caddy odpovídá meziročnímu nárůstu o 11,1 procenta.

Velmi silné poptávce se těšily modely T6, Caddy, Amarok a Crafter v Evropě, kde vzrostl počet dodaných vozidel na 228 500 (+12,6 %). V Německu bylo zákazníkům předáno 81 000 vozidel (+11,6 %). Volkswagen Užitkové vozy slaví úspěchy také na českém trhu. V České republice zaznamenala tato značka během prvních osmi měsíců letošního roku 3 397 registrací nových vozidel (+13,4 %)

V srpnu dodala značka Volkswagen Užitkové vozy zákazníkům na celém světě 35 500 vozidel, o 25,3 % více než ve stejném měsíci uplynulého roku. Výrazného nárůstu dosáhly modelové řady T6 s 14 100 dodanými vozidly (srpen 2015: 10 100; +39,4 %) a Caddy s 12 400 dodanými vozidly (srpen 2015: 8600; +44,4 %). V České republice bylo v srpnu 2016 registrováno 368 nových vozů značky Volkswagen Užitkové vozy (srpen 2015: 302; +21,9 %), z toho bylo 114 vozů Caddy (srpen 2015: 47; +142,6 %) a 192 vozů řady T6 (srpen 2015: 176; +9,1 %).