Uvažovali jste o Volkswagenu T5 Multivanu? A že má malý výkon? Volkswagen T5 van a 558 koní pod kapotou je to pravé pro řidiče, kteří se nespokojí jen s průměrností, ale chtějí něco více a to najdou v tomto multivanu.

Nemluvíme o typickém multivanu, který si můžete koupit kdekoli, ale o výtvoru z Berlína od firmy TH Automobile. Ta se rozhodla dát do zadní části Volkswagen T5 Multivanu motor z Porsche 996 GT2 o obsahu 3,6 litru twin-turbo. Motor Frankenstein-ed disponuje výkonem 558 koní při 807 Nm. Je to o něco více, než standardní  150 koňový diesel.

Řídit takové vozidlo s původními brzdami a zavěšením kol by byly sebevražda, takže specialisté od TH Automobile do něho transplantovali moderní zavěšení a brzdové komponenty od Porsche. O výborné brzdné účinky se starají ve předu šestipístové třmeny a v zadu čtyřpístkové. O snížení vozu se opět starají komponenty od Porsche.

Na první pohled vypadá TH2 Multivan celkem nenápadně, jen nižší světlá výška a zkrácená záď naznačijí, že nejde o běžný van. Když se blíže podíváte z krz kola a vidíte červené Porsche brzdy, už tušíte že vozidlo má i srdce šelmy. I v interiéru se to spíše podobá vozu Porsche, včetně volantu a i klíčků zapalování. Dále je vůz vybyven couvací kamerou a pro zadní cestující je k dispozici i přehrávač DVD.

Ceny za TH2 Multivan začíná na 145,000 € .