Modely Golf a Scirocco ve svých sportovních úpravách patří mezi ty vůbec nejoblíbenější modely vozů od tohoto německého giganta, hlavně mezi mladými. Není tedy divu, že Volkswagen nabídku těchto vozů neustále zpestřuje a obnovuje, aby měli zákazníci stále k dispozici ty nejnovější technologie. Jinak tomu nebude ani u nového modelu faceliftovaného Scirocca GTS, které se nám představí na autosalonu v Šanghaji a jehož fotky byly nyní automobilkou zveřejněny.
Tato doposud nezveřejněná verze vozu bude vybavena přeplňovaným dvoulitrovým, benzínovým motorem o objemu dvou litrů. Ten je dodáván i ve standardní verzi modelu, ale oproti němu se novinka bude lišit v řadě jiných věcí. A to zejména těch vzhledových.

vw-gts-205-002

Toto dvoudvéřové kupé bude vycházet z linii R-line, bude mít i podobné čalounění a stát bude na nových kolech z lehkých slitin, které podkreslují červeně lakované brzdové třmeny. Těm sekundují také červeně lakovaná zrcátka a detaily v nápisech GTS. Kompletní vzhled dotvářejí červené či černé pruhy táhnoucí se přes karoserii vozu na kapotě a střeše vozu.

vw-gts-205-004

Do podobných barevných kombinací je laděn i interiér vozu, který taktéž kombinuje červené prvky jak na čalounění, tak i na bezpečnostních pásech, ruční brzdě, řadící páce loketních opěrkách rohožích a volantu. Na posledních dvou zmíněných nalezneme také logo GTS. Červený klavírní lak se objevuje na některých prvcích na palubní desce, kterým sekundují další prvky zhotovené v chromu.

vw-gts-205-005

Změnou však neprošel jen vzhled. S tímto modelem se zároveň představuje i druhá generace informačního systému pro modely Scirocco, které bude k dispozici ve všech modelech Scirocco od května tohoto roku.

vw-gts-205-006

Jak se tyto novinky projeví na ceně modelu, zatím nevíme, protože tuto informaci výrobce prozatím neprozradil. Avšak podle odhadů se dá předpokládat, že by se cena měla pohybovat okolo 30 000 liber, tedy 840 000 korun.