•    Koncept se dvěma elektromotory a pohonem všech kol
•    Designérská ikona s multifunkčním, variabilním interiérem

Detroit další model řady I.D.

Éra elektrické mobility začíná. Volkswagen představí na autosalonu NAIAS (North American International Auto Show; 8. až 22. ledna) v Detroitu nový model řady I.D. v podobě moderního multifunkčního vozidla. Studie svým designem propojuje legendární kořeny značky Volkswagen s její elektrizující budoucností. Stejně jako I.D. vychází i tato studie z modulární platformy pro vozidla s elektrifikovaným pohonem,
a ukazuje tak potenciál a široké možnosti využití platformy MEB.

Od představení modelu I.D. na zářijovém autosalonu v Paříži symbolizují tato písmena především novou generaci zcela síťově propojených vozidel značky Volkswagen s čistě elektrickým pohonem. I.D. je navíc ztělesněním čistého designérského stylu, vytříbených tvarů, poctivého charakteru, autentické emocionality – a samozřejmě i dokonalého prostorového konceptu a kvality v každém detailu, která je pro Volkswagen typická.

Také nová studie I.D. bude v budoucnosti schopna zcela automatické jízdy. Stačí mírně stisknout logo Volkswagen a elektricky ovládaný volant se zasune do přístrojové desky. Zatímco řidič odpočívá, laserové skenery, ultrazvukové a radarové senzory a kamery rozpoznávají ostatní účastníky silničního provozu a okolí vozidla.

Nová studie I.D. propojuje legendární kořeny značky Volkswagen s její elektrizující budoucností. Celkový koncept tohoto vozidla je revolucí. Kombinuje velký prostor pro cestování s dlouhým dojezdem na jedno nabití akumulátoru. Nabízí nový pocit svobody. S nulovými emisemi. A zahajuje novou epochu mobility.