Čtyřdveřové kupé od Volkswagenu s názvem Passat CC (zkratka pro Comfort Coupé) bylo poprvé představeno v Detroitu před čtyřmi lety. Myšlenky jeho tvůrců byly, aby tento model vyplnil mezeru mezi konvenčním Passatem a Phaetonem.

Tato myšlenka se v každém případě tvůrcům povedla, avšak úpravci německých vozů ji ještě předčili a představili VW CC s 503 koňskými silami.

Vylepšit obraz těchto vozů se rozhodla společnost MR Car Design sídlící v Erftstadtu v Neměcku. Od začátku roku 2012 se Volkswagen CC vyrábí a dodává s pohonem všech kol a s 3,6 litrovým motorem V6, tj. už v sérii je vybaven 300 koňmi a 350 Nm točivého momentu. Po rozsáhlých úpravách à la HGP Turbo tuning v Kolíně nad Rýnem nyní dosahuje VW CC působivého výkonu 502 koní a 700 Nm točivého momentu. Z exteriéru vozu poznáte úpravu CC pouze podle instalovaného výfukového systému. Volkswagen CC od firmy MR Car Design je tak vlk v rouše beránčím. Na voze nechybí stavitelný KW podvozek vč. H&R předních a zadních stabilizátorů.

Celý vůz je tak snížen k zemi a posazen na kola Ultraleggera o rozměru 8×18 ET35 s pneumatikami 235/40-18, které celkové snížení podtrhují. Vzhledem k výkonu byl uzpůsoben také brzdový systém, takže na přední nápravě jsou kotoučové brzdy Stoptech ST-40 355 x 32 mm a na zadní nápravě systém EBC Brakes. Výsledkem je Volkswagen CC s výkonem, který zaručuje, že budete hojně využívat na dálnici rychlého pruhu…