Nový Passat patří mezi největší klenoty současné produkce Volkswagenu a ani jemu se nevyhne populární úprava ve stylu Blue Motion, která se postará o snížení spotřeby tohoto korábu na neuvěřitelných 3,6 l na 100 km.

Nejnovější modelová verze skvělého Passatu se Volkswagenu opravdu povedla. Vůz působí elegantním i dravým dojmem zároveň a svému majiteli dělá tu nejlepší vizitku. Vůz za ta léta ušel dlouhou cestu od vozu určeného spíše pro rodinné účely, kdy bylo potřeba převést co nejvíce haraburdí na chalupu až po dnešní verzi, která je určena spíše jako limuzína pro úspěšné podnikatele.

620_557ec1d26fb76

Ani nejmodernější verzi Passatu se nevyhnula úprava do podoby Blue Motion. To z toho důvodu, že chce Volkswagen nový Passat nasměrovat na trhy se zvýhodněním pro nízkoemisní automobily. Passat Blue Motion je vybaven naftovou šestnáctistovkou TDI o výkonu 88 kW s točivým momentem 250 N.m.  Díky tomuto motoru je schopna tato verze zrychlit z nuly na sto za 10,8 sekund a podat maximální rychlost 209 km/h. Verze kombi je pouze o dvě desetiny a dva kilometry v hodině pomalejší. Této skvělé maximálky bylo dosaženo úpravou aerodynamiky a prodloužením převodů.

VW-PassatTDiBluemotion-CC-Paris_02

Ovšem to nejhlavnější na tomto voze je jeho spotřeba. Vůz tabulkově spotřebuje pouze 3,6 litrů nafty na sto kilometrů, což odpovídá emisím 95 gramů CO2 na kilometr. Vůz je také opatřen nižší světlou výškou o 15 mm, speciálními koly obutými do pneumatik se sníženým třením a také několika aerodynamickými prvky, které snižují odpor vzduchu. Stejný však zůstal interiér vozu.

 

maxresdefault

Tato verze vozu se objeví i u nás a to i přesto, že o podobný typ vozu v tuzemsku příliš nestojíme. Kdy přesně se na trh dostane, není známo, ovšem v Anglii tomu bude již tento srpen. Pokud tedy i vy patříte mezi fleetové zákazníky, určitě si na tento zajímavý Passat počkejte. Podle nás to bude stát za to.