Volkswagen Golf Sportsvan, atraktivní kompaktní MPV je na českém trhu již v prodeji. Zákazníci můžou volit mezi dvěma výbavovými liniemi – Comfortline a Highline. Hned od začátku prodejů je k dispozici šest úsporných motorů s výkonem od 63kW (85 k) do 110

VW Golf Sportsvan

Nabídka nových modelů Golf Sportsvan je velmi rozmanitá a vychází vstříc potřebám různých skupin zákazníků. Ti mají na výběr dvě výbavové linie Comfortline a Highline. V oblasti pohonu čeká na zákazníky rozhodování mezi čtyřmi zážehovými a dvěma vznětovými motory s emisní normou EU6 a rozpětím výkonu od 63 kW (85 k) do 110 kW (150 k), které lze s výjimkou vstupního motoru 1.2 TSl 63 kW kombinovat bud’s manuálně řazenou převodovkou, nebo s dvouspojkovou převodovkou DSG. Hodnoty průměrné spotřeby paliva sahají od 3,9 do 5,5 l/100 km.

Golf Sportsvan Comfortline

Vstupní model Golf Sportsvan Comfortline 1.2 TSl 63 kW (85 k) stojí 433 900 Kč včetně DPH. Bohatá sériová výbava zahrnuje mimo jiné sedm airbagů, multikolizní brzdu, systém start-stop, elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS, automatickou klimatizaci Climatronic, rádio Composition Colour s 5″ barevným dotykovým displejem a přehrávačem CD/MP3, palubní počítač Medium, tempomat, 15″ kola „Lyon” z lehké slitiny, výškově nastavitelná komfortní sedadla vpředu, kůží obšitý volant, kůží obšitou hlavici řadicí páky a kůží obšité madlo ruční brzdy, dále loketní opěrku a podélné střešní nosiče.

Golf Sportsvan Highline

V případě verze Highline činí cenové navýšení oproti verzi Comfortline 28 000 Kč. Golf Sportsvan Highline lze pořídit již za 491 900 Kč včetně DPH s motorizací 1.2 TSl 8’1 kW (110 k). Ve výbavě Highline jsou nad rámec výbavy Comfortline obsaženy následující prvky: rádio Composition Media s 5,8″ barevným dotykovým displejem, USB, handsfree Bluetooth, 16″ kola „Dover” z lehké slitiny, mlhové světlomety s funkcí statických světel pro odbočování, sportovní sedadIa čalouněná kombinací tkaniny a Alcantary, kůží obšitý multifunkční volant, dekorační osvětlení interiéru, funkce Coming Home a Leaving Home, osvětlení Ambiente, automatické ovládání světlometů, senzor deště, samostmívací vnitřní zpětné zrcátko a textilní koberečky.

Velkoryse dimenzovaný vnitřní prostor

Golf Sportsvan přesvědčí nejen výbavou, ale i svým velkoryse dimenzovaným vnitřním prostorem s variabilním uspořádáním. Zadní sedadla jsou podélně posuvná o 180 mm, aby bylo možné podle potřeby měnit velikost prostoru pro nohy cestujících vzadu a objem zavazadlového prostoru. Ten má v pětimístném uspořádání hodnotu 500 až 590 litrů, v závislosti na poloze zadních sedadel. Po sklopení zadních sedadel se objem zavazadlového prostoru zvětší až na 1520 litrů.