→ Soukromý tým Engstler zvítězil ve své třídě v úvodním závodě letošní sezony TCR

Volkswagen Motorsport

Golf GTI TCR má za sebou úspěšný vstup do nové sezony. Ve 24h závodě v Dubaji slavila v sobotu 13. ledna čtveřice jezdců týmu Liqui Moly Team Engstler, Luca Engstler (D), Florian Thoma (CH), Benjamin Leuchter (D) a Jean-Karl Vernay (F), vítězství ve třídě TCR, což zároveň znamenalo vítězství v kategorii cestovních vozů TCE. Stejně jako již ve 24h závodě na Nürburgringu dojel sériovému modelu blízký Golf GTI o výkonu 350 k i v Dubaji do cíle před všemi vozy kategorie GT4, čímž znovu potvrdil svou pověst „postrachu sportovních vozů“.

Svens Smeets, ředitel oddělení Volkswagen Motorsport, k tomu říká: „Blahopřeji týmu Liqui Moly Team Engstler. Za tímto velkolepým výsledkem stojí dokonalá příprava, skvělý tým, chytrá strategie a silná sestava jezdců. Golf GTI TCR zároveň znovu prokázal svou sílu a potvrdil, čeho je schopen ve čtyřiadvacetihodinovém závodě.“

Týmem Liqui Moly Team Engstler dokonale připravený závodní vůz Golf GTI TCR vzdoroval 24 hodin extrémnímu zatížení a „šlapal jako hodinky“. Po startu ze třetího místa ve třídě TCR podával tým trvale vysoké výkony a nenechal se zastrašit ani širokým startovním polem s celkem 89 vozidly.

Již v polovině závodu byl Golf GTI TCR se startovním číslem 130 na druhém místě ve své třídě. Pro rozhodující závěrečnou fázi připravil tým Franze Engstlera optimální strategii, díky níž si vypracoval výrazný náskok před pronásledovateli a až do cíle si udržel vedoucí pozici.

Engstler tak sestavil hned napoprvé úspěšný tým jezdců, jehož členy jsou Jean-Karl Vernay, aktuální mistr seriálu TCR International Series, Benjamin Leuchter, mistr sezony 2017 v hodnocení TCR v rámci mistrovství vytrvalostních závodů VLN, a nováček v závodech cestovních vozů Florian Thoma.

Golf GTI TCR patří mezi nejúspěšnější závodní cestovní vozy roku 2017. V uplynulém roce získal Francouz Jean-Karl Vernay titul mezi jezdci v mezinárodním seriálu TCR a závodní Golf s dvoulitrovým přeplňovaným motorem o výkonu 350 k obdržel navíc ocenění „Model roku“ („Model of the Year“). Volkswagen Motorsport nabízí závodní vozy Golf GTI TCR ke koupi profesionálním týmům a jezdcům ve stavu připraveném k závodnímu nasazení.