Toyota se rozhodla zcela přebudovat Avalon. Udělila mu uhlazenější, sexy a luxusní vzhled. Společně s tímto redesignem přináší i kratší a širší tělo. Přestože je tento sedan třetí nejprodávanější v roce 2014, rozhodla se Toyota pro novou svěží verzi k roku 2016.

Exteriér

Pro modelový rok 2016 nabízí Avalon revizi přední a zadní fasády. Z přední části nabízí Toyota přepracovanou mřížku chladiče, která je širší a nižší, než model 2015. Dále tu jsou přepracovaná směrová světla a užší horní mřížka. Vlastně to vypadá, jako obrácený a trochu protáhnutý styl z roku 2015.

2016-toyota-avalon-1

V zadní části se chlubí rafinované LED světla a chrom, který vzbuzuje větší důraz na zadním nárazníku. Kromě karoserie se změnila i sada kol. Nově je k dispozici 18-palcové obutí v tmavě šedé barvě. Na první pohled se zdají úpravy lehké. Avšak je vidět nová tvář, která má sportovní charakter. Zatím si nemůžeme stěžovat a úpravy jsou právě uprostřed cyklu. Třeba to půjde ještě dál.

Interiér

V interiéru měl Avalon vždy jisté místo ve špičce. Mnoho funkcí nabízela Toyota automaticky a tak se nikdy nesnažila upravovat zavedený pořádek, aby nezabila kouzlo. V interiéru se pro rok 2016 nachází světle šedá barva s tmavším šedým prošíváním. Dále přidává Toyota standardní 7-palcový displej a audio systém Entune. Zbytek zůstane při starém, ale jak již bylo řečeno, rozhodně to není špatné.

2016-toyota-avalon-4

Hnací ústrojí

Pro Avalon není ani zmínka o hnacím ústrojí. Je tedy v pořádku myslet si, že bude pokračovat se stejným motorem jako model 2015. Ten měl v nabídce 3,5 litrový motor V-6, který vydal 268 koní a 248 liber-stop točivého momentu. Motor je spojen se šestistupňovou převodovkou. V podobném duchu se bude pokračovat i do roku 2016. Není totiž důvod cokoliv měnit. Motor je více než dostačující pro tento druh sedanu.

2016-toyota-avalon-2

Závěr

Toyota Avalon nabízí velkou hodnotu. Nově revidovaná verze nabízí o opět o něco víc, než předchozí modely. S tímto obnovení se může Toyota dostat opět na přední příčky prodejnosti. A to zaslouženě.