HI Software Development

“Vyvinuli jsme aplikaci, která je schopna zaznamenávat aktuální stav paliva v nádrži. Pomocí této aplikace Webdispečinku má majitel přehled o spotřebovaném palivu. Může tak odhalit krádeže nafty či benzínu a má přesné informace, kolik litrů bylo do vozidla natankováno,“ popisuje Tomáš Hoplíček z firmy HI Software Development, která se zabývá právě instalací těchto systémů do aut. V případě, že dojde ke krádeži paliva, majitel dostane upozornění ve formě SMS na svůj mobilní telefon.

 

Firmy a podnikatelé šetří

Stále více firem a podnikatelů hledá možnosti, jak ušetřit na drahém palivu. Často se potýkají s tím, že zaměstnanci si natankují o několik litrů víc pro své soukromé účely, nebo jezdí takovým stylem jízdy, že spotřeba spáleného paliva je mnohokrát vyšší, než uvádí technický průkaz vozidla.

Řidič pozná i svůj styl jizdy

Aplikace Webdispečink mimo běžné monitorování vozidel a tvorby knihy jízd umí nově analyzovat i styl jízdy řidičů a jeho výkon oznámkovat. Řidič tak pomocí těchto informací může svůj styl jízdy upravit tak, aby snížil spotřebu. Ta se zvyšuje při prudkém zrychlování a při nevyužití tzv. točivého momentu, který poskytuje vozidlu sílu k vyjetí různých kopců a terénních nerovností. „Za poslední půl rok jsme zaznamenali velký zájem o instalování systému, který umí online hlídat spotřebu vozidel. Firmy tak mohou ročně ušetřit desítky tisíc korun, a to není zanedbatelné,“ uzavírá Tomáš Hoplíček.

 

Převzato Praxis-Media