Ačkoliv patřila první generace Škody Roomster k poměrně oblíbeným modelům nejen u českých zákazníků, druhé generace se již nedočkáme. Těsně před uvedením dostal tento projekt status stop a nejspíše to vypadá, že i definitivně zrušeno. Aféra Dieselgate si začíná vybírat svou daň.

Škoda Roomster čekala na svou novou generaci opravdu dlouho a už, už to vypadalo, že se jí dočká. Poslední dobou se však začali šířit nejrůznější fámy a spekulace o tom, jak to vlastní s tímto modelem bude či nebude. Nejdříve to vypadalo na opoždění výroby, pak se projekt pozastavil do odvolání a nakonec jej jako první měli dostat Slováci. Jenže ani oni, ani my se pokračování Roomstru nedočkáme. Původní plán představit tento model nejdříve Slovákům málem klapnul 170 exemplářů již stálo připraveno vyrazit do showroomů a umožnit potencionálním zákazníkům testovací jízdy.

Minulý týden však přišla tvrdá zpráva o tom, že Volkswagen dal celému projektu červenou a to nejspíše z důvodu úsporných opatření, ke kterým je VW nyní dotlačeno z důvodu aféry, kterou vám jistě nemusíme blíže představovat. Ovšem stopka právě Roomsteru je obrovským překvapením. Projekty jako Phaeton, nebo Chiron jsou stále aktuální a momentálně finišují, a to i přesto, že v minulosti byli jejich předchůdci značně ztrátoví.

Škoda prozatím ukončení projektu nepotvrdila, ovšem podle vyjádření tiskového mluvčího, který jasně naznačil, že zájem o vozy MPV se začíná rapidně snižovat, jasně dokazuje to, jak to momentálně s Roomsterem II vypadá. Rozhodnutí VW o ukončení však muselo být velice rázné a takřka okamžité. Podle informací byl Roomster II již celý dokončený a nesl velké množství shodných prvků s Volkswagenem Caddy. I z toho důvodu je ukončení projektu velkým překvapením a my budeme bedlivě očekávat oficiální vyjádření celého koncernu.