Ačkoliv se Audi Q5 stejně jako mnoho jiných vozů řadí do kategorie SUV, v terénu byste o něj asi jen sotva zakopli. Po úpravě u specialisty Senner-Tuning si ho ale v urbanistickém prostředí zaručeně všimnete. Skvělý lak mu dává na výjimečnosti a dvaadvací

Když je vaším povoláním úprava aut z vaší vlasti, je jen otázkou času, než protnete nabídku skrz na skrz. Senner-Tuning má k tomuto cíly zase o něco blíž, když do svého hledáčku dostal Audi Q5. Optimalizace, stylizace i technické úpravy mohly začít. Jako první přišel na přetřes notoricky známý turbodiesel 2.0 TDI. Senner mu dal do vínku 213 koňských sil a 445 Nm drobnou optimalizací řídící jednotky spojené s aplikací sportovního filtru a rychlejší odezvu na pokyny řidiče nyní prokazuje i elektronický plyn.

Techniku zastupují nijak skromné brzdy Brembo na přední nápravě. Jejich třmeny pracují s šesticí pístků na každé straně, přičemž svírají masivní kotouče průměru 380 mm. Velké jsou i koncovky laděného výfuku, které si ze zadního nárazníku ukrojily po 100 mm na každé straně. Korunu optice nasadila nádherná dvaadvacetipalcová kola, která by se z fleku mohla rovnat staršímu bratrovi Q7 W12. Šířku deseti palců zakrývají pneumatiky 265/35 R22 a mezera mezi nimi a podběhy se díky kratším pružinám (-45 mm vpředu a -40 mm vzadu) smrskla na minimum.

Pořád málo? Tak se zkuste zaměřit na zakázkový lak nebo interiér plný na míru dělaných doplňků z karbonových vláken, prémiové kůže a dalších látek. Tohle je bez diskuze první liga.