* CUPRA posouvá vrcholné vysokovýkonné SUV na ještě vyšší úroveň sofistikovanosti a sportovních výkonů
* Výfuková soustava Akrapovič snižuje hmotnost a vytváří jedinečný, dynamický zvuk, zatímco brzdová soustava Brembo zvyšuje brzdné výkony
* Nově navržená, exkluzivní 20“ kola z lehké slitiny v barvě mědi zvětšují rozchod kol
* Díly z uhlíkových kompozitů umocňují estetický dojem a zlepšují aerodynamiku
* Vyrobeno bude pouhých 1999 vozů CUPRA Ateca Limited Edition, aby byla zaručena jejich exkluzivita; na českém trhu od konce února za 1 379 900 Kč

SEAT CUPRA Ateca

CUPRA představuje exkluzivní model CUPRA Ateca Limited Edition, s nímž pokračuje v realizaci své mise poskytovat vášnivým řidičům nejvyšší úroveň sportovních výkonů, sofistikovanosti a jedinečnosti. Vysokovýkonné SUV je dalším výsledkem úsilí značky CUPRA o založení nové éry sportovních vozidel, vycházející z moderní interpretace sportovního ducha.

CUPRA Ateca je i nadále jedinečným modelem ve svém segmentu. Je vozidlem, dokonale přizpůsobeným požadavkům zákazníků. CUPRA nyní posouvá jeho okouzlující vnější vzhled, elegantní interiér a snadno využitelné výkony ještě o stupeň výš představením speciální edice CUPRA Ateca Limited Edition, limitované na pouhých 1999 vozidel.

CUPRA Ateca Limited Edition kombinuje vyspělý zážehový čtyřválec TSI 2,0 litru, který díky přeplňování turbodmychadlem a přímému vstřikování benzinu poskytuje pozoruhodný nejvyšší výkon 300 k a maximální točivý moment 400 N.m, se sedmistupňovou převodovkou DSG, pohonem všech kol 4Drive, výfukovou soustavou Akrapovič a progresivním řízením. Výsledkem je automobil, který nemá obdoby.

CUPRA Ateca Limited Edition vyzařuje ještě větší sebevědomí a sebejistotu, a to díky řadě nových detailů, které umocňují výjimečnost tohoto vozidla. Vnější design vylepšuje bezpočet sportovních doplňků, zatímco drobné změny v interiéru posouvají sofistikovanost vozu na ještě vyšší úroveň.

„CUPRA Ateca Limited Edition je vozem, který překvapí automobilové fanoušky a dokládá naši vášeň, s níž vyvíjíme produkty s vyspělou konstrukcí, vyzařující esenci značky CUPRA. Limitovanou edicí ještě více zesilujeme vizuální dojem a zvukový doprovod za jízdy,“ říká Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA.

Nejvyšší úroveň designu a sportovních výkonů

Vzrušující výkony modelu CUPRA Ateca Limited Edition dokonale ladí s emocionálním vnějším designem, zdůrazňujícím ducha a DNA všech vozidel CUPRA.

Hlavní pozornost přitahuje odstín mědi, od jednoduchého nápisu CUPRA až po exkluzivní vnější detaily, mezi něž patří jedinečný střešní spoiler a kryty vnějších zpětných zrcátek, vyrobené z uhlíkového kompozitu s měděnými vlákny. Tento odstín mědi byl pečlivě vytvořen výhradně pro vysokovýkonné SUV CUPRA Ateca Limited Edition, aby ještě více vyzdvihl typickou DNA značky CUPRA. Paleta barev karoserie pro limitovanou edici zahrnuje nový odstín šedá Graphene, dodávaný na přání výhradně pro model CUPRA Ateca Limited Edition, a také odstíny modrá Energy a šedá Rodium. Díky tomu je okamžitě patrná ještě vyšší úroveň sofistikovanosti modelu CUPRA Ateca Limited Edition.

Vnější výbavu završují nově navržená, exkluzivní 20“ kola z lehké slitiny v odstínu mědi, která zvětšují rozchod kol a dodávají estetickému vyzařování modelu Ateca nový rozměr odhodlanosti. Skrze kola jsou zřetelně vidět sériově dodávané 18“ brzdy Brembo. Vysokovýkonné SUV tak zaručeně ohromí všechny automobilové nadšence.

Vytříbené detaily v interiéru

Vozidlo, které nemá interiér nejvyšší kvality, není hodno nést značku CUPRA. CUPRA Ateca Limited Edition proto nabízí nejvyšší úroveň sofistikovanosti, vizuální přitažlivosti, na dotek příjemných povrchových úprav, komfortu a modernosti.
Exkluzivní zážitky čekají na řidiče již před nastoupením do vozidla, a to při uchopení klíčku s krytem CUPRA z uhlíkového kompozitu. Interiér modelu CUPRA Ateca Limited Edition okouzlí svou jedinečností díky anatomickým sportovním sedadlům, čalouněným Alcantarou v odstínu modrá Petrol, který zvyšuje vizuální přitažlivost modelu CUPRA Ateca také na zadních sedadlech a výplních dveří.

Nová barva je doplněna novými černými rámečky výdechů ventilační soustavy a středové konzoly, zatímco ozdobné obložení z uhlíkového kompozitu s měděnými vlákny pokrývá vybrané plochy přístrojové desky a obklopuje ovládací prvky automatické klimatizace. Na první pohled je zřejmé, že v interiéru byla každému detailu věnována maximální pozornost, což potvrzují i prémiové podlahové rohože CUPRA.

Sportovní výkony zaručeny

CUPRA Ateca Limited Edition je dalším ztělesněním úsilí značky CUPRA poskytovat náročným řidičům nejvyšší úroveň jízdní dynamiky s každým vozidlem, který vyvine. A toto vysokovýkonné SUV není žádnou výjimkou.

Za přitažlivým vnějším designem se ukrývá jeden z nejvyspělejších přeplňovaných zážehových motorů 2,0 litru na trhu. Jednotka TSI s nejvyšším výkonem 300 k a točivým momentem 400 N.m poskytuje strhující hnací sílu, s níž Ateca zrychlí z klidu na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy a dosáhne nejvyšší rychlosti 247 km/h.

Podmanivé výkony motoru jsou přenášeny na vozovku sofistikovaným systémem pohonu všech kol 4Drive a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Řízení nabízí dokonalou rovnováhu mezi bezprostředními reakcemi a zpětnou vazbou. Řidič si díky tomu může užívat dynamickou jízdu s takovou jistotou, jíž se vyrovná jen málo modelů v této třídě.

Výfuková soustava Akrapovič z titanu vytváří exkluzivní a velmi emocionální zvuk výfuku a současně snižuje pohotovostní hmotnost vozidla o 7 kg. I z toho je zřejmé, že CUPRA Ateca Limited Edition byla stvořena k tomu, aby nabízela sofistikované výkony nejvyšší úrovně.

Exkluzivitu modelu CUPRA Ateca Limited Edition zaručuje omezení výroby na pouhých 1999 vozů. Nová limitovaná edice se tak zařadí mezi nejunikátnější vozidla v silničním provozu.

Na český trh bude CUPRA Ateca Limited Edition uvedena v závěru února 2020. Cena byla stanovena na 1 379 900 Kč.