/ Lepší výhled z vozu i přehled o dopravní situaci: první dojmy za volantem nového modelu SEAT Arona
/ 68 různých barevných kombinací a digitální panel přístrojů rozšiřují možnosti individualizace tohoto modelu
/ Tento kompaktní crossover disponuje nejmodernějšími bezpečnostními asistenčními systémy, například asistentem pro sledování slepého úhlu

SEAT Arona

Při prvním usednutí za volant nového modelu SEAT Arona řidič okamžitě zaznamená lepší výhled z vozu a pocit naprosté kontroly. Arona disponuje nejen nejmodernějšími prvky výbavy v oblastech konektivity a bezpečnosti, ale také reaguje na aktuální trend individualizace. Vincenza Maglioccová z oddělení produktového marketingu společnosti SEAT k tomu podává za volantem nového kompaktního crossoveru podrobnější informace:

– Vůz sladěný s osobností svého majitele: Nový SEAT Arona nabízí 68 barevných kombinací pro exteriér a interiér. V reakci na trend rostoucí individualizace mohou zákazníci kombinovat různé barvy pro střechu a vnější zpětná zrcátka. V interiéru mohou barevně sladit konzolu s přístrojovou deskou.

– Pocit dokonalé kontroly: „Druhé SUV značky SEAT nabízí vyšší polohu sedadel, která poskytuje optimální výhled z vozu, vyšší úroveň bezpečnosti a lepší přehled o dopravní situaci a o všem, co se děje kolem vozu,“ říká Vincenza. Od roku 2018 bude na přání k dispozici digitální panel přístrojů. Na něm si může řidič přizpůsobit mimo jiné zobrazování provozních údajů nebo mapy navigačního systému pro ještě bezpečnější řízení.

– Mimořádná jízdní stabilita: Vincenza zdůrazňuje, že Arona sdílí s novým modelem Ibiza platformu MQB-A0, která umožňuje „flexibilnější výrobu“ a poskytuje řidiči za jízdy pocit „stability a robustnosti“. Díky tomuto technickému základu je interiér vozu ještě prostornější a jeho zavazadlový prostor nabízí objem 400 litrů.

– Bez slepého úhlu: Světelný signál na vnějším zpětném zrcátku upozorní řidiče na vozidla nebo překážky, které se nacházejí mimo jeho zorný úhel. Tato funkce patří mezi nové bezpečnostní asistenční systémy, dodávané pro model Arona. Další takovou funkcí je upozorňování na vozidla vzadu, což je velmi užitečné při couvání z parkovacího místa. Řidič může také přenechat řízení vozidla při parkování technice, a usnadnit si tak práci.

– Nepřetržité spojení: Spojení s okolním světem i během jízdy patří mezi hlavní faktory, které při výběru nového vozu zohledňuje 30 % zákazníků. Jakmile Vincenza spustí motor, odloží svůj mobilní telefon do přihrádky pro bezkabelové nabíjení a nechá jej nabíjet. Systém Full Link propojí její chytrý telefon s vozidlem. Od začátku příštího roku bude model Arona vybaven hlasovým asistentem Amazon Alexa, s nímž získá automobil více než 20 000 nových dovedností, například schopnost vyhledat nejbližšího prodejce, uskutečnit nákupy nebo ovládat domácí automatizované systémy.

– Městský vůz, který je ideální pro víkendová dobrodružství: Tento model oslovuje „široké publikum, lidi s vášní pro život, kteří se pohybují po městě i za jeho hranicemi“. SEAT vstupuje s modelem Arona do nejrychleji rostoucího segmentu evropského trhu, v němž bylo v roce 2016 prodáno 1,3 milionu vozů. Navíc bude prvním modelem ve svém segmentu, nabízeným ve verzi na CNG, která snižuje spotřebu paliva a emise.

https://youtu.be/5ye53Jr-jek