Představení – nové Audi A8

Jak jistě víte, tak vozy A8, jsou vlajkové lodi automobilky Audi. Řadí se k těm hodně komfortním, ale také zároveň si udržují sportovního ducha. Co se týče vzhledu, tak ten se celkem povedl. Nalezneme zde hodně věcí z předchozího modelu nebo dokonce jinýc

Naleznete zde nový design osvětlení, který je jen z LE diod včetně dálkových a tlumených světel. Zajímavé na těchto světlech je však to, že když má vůz rožnuté denní svícení a zapnete blinkr, tak se na dané straně vozu denní osvětlení vypne a bliká pouze blinkr. Nevím jestli je toto však kvalitní řešení a bude schváleno také pro Evropský provoz, jelikož vůz byl představen a testován v Americe.

Mluvili jsme také o sportovním duchu, a ten vsází na výkon. K dostání budou dva osmiválce a to 4.2FSi, který má 372 koní, což je nejvýkonnější verze a poté je to ještě osmiválcový diesel 4.2TDi, který nabízí o něco menší výkon (350 koní), ale určitě bude mít vyšší točivý moment. Poté se do Audi A8 dostane také šestiválcový diesel 3.0TDi s výkonem 250 koní a časem se má Audi také osazovat slabším 3.0TDI s 204 koňmi, který jako jediný bude pohánět pouze přední kola. Ve všech třech ostatních verzích budou poháněna všechna čtyři. Nejslabší verze tedy 3.0TDi a 204 koní má mít spotřebu 6 litrů na 100 kilometrů, což je na 204 koní solidní. Tento vůz bude bohužel nabízen pouze z automatickou převodovkou, no co naděláte – Američani.

Interiér je samozřejmě v kůži a nechybí ani doplňky ze dřeva. Tato Audi dostala také novou generaci nočního vidění, které je účinnější než dálková světla a umí také rozpoznat chodce, když vy ho ještě nevidíte. Jedná se o luxusní vůz, takže nebudou chybět vychytávky jako např. GPS nebo velice kvalitní audio systém a mnoho dalšího. Cena vozu zatím není známá, ale je jasné, že pod milión určitě nepůjde.