Konsorcium Euro NCAP udělilo novému Audi A3 za pasivní bezpečnost nejvyšší známku v podobě pěti hvězdiček. Výsledky testů ochrany dospělých cestujících při čelním, bočním a zadním nárazu a bezpečnosti dětí a chodců řadí nové Audi A3 mezi nejbezpečnější vo

Zkušební technici přisoudili modelu A3 nejlepší známky za ochranu řidiče a spolujezdce vpředu při čelním a bočním nárazu. V novém Audi A3 jsou velmi dobře chráněny také děti. Euro NCAP oceňuje rovněž upozornění na nezapnutý bezpečnostní pás na předních a zejména na zadních sedadlech. Audi A3 má oba systémy v sériové výbavě.

U značky Audi je velká pozornost věnována ochraně chodců, což se odráží i ve vynikajících výsledcích modelu A3 v této oblasti. Následky srážky pomáhá zmírnit speciálně navržená přední část vozu s aktivní kapotou motoru, která se při kolizi pyrotechnicky nadzdvihne. Inovativní řešení přineslo modelu Audi A3 velmi dobré známky také v této disciplíně.

Kromě aspektů hodnocených organizací Euro NCAP přikládá Audi velkou důležitost aktivní bezpečnosti. Standardní světlomety pro denní svícení zajišťují například lepší viditelnost vozu pro chodce. Další asistenční systémy, jako je Audi adaptive cruise control s funkcí pre sense front, Audi active lane assist, Audi side assist, ukazatel rychlostních limitů nebo doporučení přestávky k odpočinku, jsou nyní na přání k dispozici i v kompaktní třídě. To platí také pro systémy osvětlení, mezi něž patří plynulá regulace výšky světelného paprsku nebo na přání dodávané světlomety LED pro všechny osvětlovací funkce, které byly dosud nabízeny pouze pro vozidla vyšších tříd.

Audi A3 nabízí navíc v sériové výbavě bezpečnostní funkci oceněnou autoklubem ADAC, která omezuje riziko následných kolizí po prvním nárazu do překážky. V případě nehody snižuje nebezpečí smyku a dalších kolizí automatické brzdění.

http://www.youtube.com/watch?v=LrmYJxrNnqc