Oficiální pravidla pro rok 2012 jsou konečně na světě – nejedná se o žádnou revoluci, ale několik důležitých změn v nich přece jen soutěžící najdou.

AZ pneu Tuning Cup 2012

Do hry se vrací celoroční bodování a postupový klíč na finále, kam se z prostorových důvodů podívají opravdu jen ti nejlepší. Úpravami prošly soutěžní kategorie, drobné novinky jsou i v hodnocení soutěžních vozů. Všem soutěžícím doporučujeme pravidla pořádně prostudovat, ať je pak při soutěži nic nepřekvapí!

Nemá smysl zde jednotlivé pasáže rozebírat úplně do detailu – vše podstatné je opravdu přímo v pravidlech a pokud nebudete čemukoliv rozumět, neváhejte se nám ozvat, rádi vaše dotazy zodpovíme. Pojďme si nyní shrnout v odrážkách ty úplně nejdůležitější věci, které byste ale určitě měli znát.

Registrace a předvýběr

Registrace a nahlášení účasti probíhá vždy v sobotu od 9.00 do 11.00h. Vozidla, která horní časový limit nedodrží, nemohou být do soutěže zařazena.
Registrovat se můžete také on-line, více informací ZDE – na místě ale opět musíte být nejpozději do 11.00h!
Každý účastník musí nejdříve úspěšně absolvovat předvýběr, ve kterém se zrychleným hodnocením vybírají vozidla splňují určitou minimální úroveň úprav.
Soutěžnímu vozu je při registraci přiděleno startovní číslo platné po celou sezónu 2012. Všechna startovní čísla z minulých ročníků jsou neplatná!

Soutěžní kategorie – více informací ZDE.

Hodnotící kategorie

Hodnocení soutěžních vozidel je rozděleno do tří základních a jedné pomocné sekce. Základní zahrnují úpravy stylingové, tuningové a také ostatní položky hodnocení, jež odborná porota u každého soutěžního vozidla posuzuje. Pomocná sekce se soustředí na celkový dojem z upraveného vozu. Uvedené sekce se dále dělí na jednotlivé podsekce, za které soutěžící obdrží známky od 1 do 5 (hodnocení jako ve škole, 1 – nejlepší, 5 – nejhorší).

Bodový systém soutěže + postupový klíč na finále

V každé kategorii je bodově ohodnoceno prvních 8 soutěžících. Ti získají postupně 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2 a 1 bod.
Získané body se soutěžícím po celou sezónu sčítají.
Pokud se na některém ze základních kol soutěže zaregistruje do kategorie deset a více vozů, získané body se násobí koeficientem 1,5.
Do konečného hodnocení, které slouží ke kvalifikaci na finále soutěže, se započítávají tři nejlepší dosažené výsledky (ukázka viz tabulka v oficiální pravidlech v PDF)
Všichni soutěžící ale musí zároveň splnit základní podmínku pro postup na finále soutěže, kterou je účast na minimálně dvou kolech soutěže AZ pneu Tuning Cup v průběhu aktuální sezóny.
Na finále soutěže AZ pneu Tuning Cup 2012 postupuje pět nejlepších vozů z každé kategorie.
Pořadatel si vyhrazuje právo udělit v případě dostatečného prostoru v místě konání finále tzv. divokou kartu soutěžícím, kteří skončili postupně na celkovém šestém a horším místě ve své kategorii a zároveň splnili podmínku účasti na minimálně dvou kolech soutěže v roce 2012. Udělení divoké karty závisí na rozhodnutí pořadatele, netýká se automaticky všech soutěžních kategorií a nevzniká na něj nárok žádným jiným způsobem.

Finále soutěže AZ pneu Tuning Cup

Velké finále je vyvrcholením celoroční soutěže AZ pneu Tuning Cup a proběhne 1. – 2. září 2012 v rámci výstavy AZ pneu Prague Car Festival (Praha, výstaviště Letňany, www.praguecarfestival.cz). Na finále jsou pozváni pouze ti soutěžící, kteří splní kvalifikační podmínky – tzn. umístění dle části 6. Bodový systém soutěže + nahlášení finálové účasti na email info@tuningcup.cz, a to nejpozději do 15. 8. 2012.

Tolik základní souhrn pravidel AZ pneu Tuning Cupu 2012. Trošku nás mrzí, že jsme museli zmenšit počet postupujících vozů na finále, ale nové prostory jsou nekompromisní. Jednoduše bychom se společně s dalšími vystavovateli na akci nevlezli. I tak uděláme ale maximum pro to, aby se počet finalistů mohl rozšířit díky divokým kartám, zvlášť pokud půjde o hodně obsazené kategorie. Nezapomeňte se co nejdříve zaregistrovat on-line, ušetříte si čas a pomůžete nám se na úvodní akce letošní sezóny připravit. Poprvé se uvidíme už 28. dubna na Autosport&Tuning Show v Hradci Králové – moc se na vás těšíme!