Světová premiéra: Volkswagen představí 12. května nový model Tiguan Allspace1
Nejúspěšnější SUV značky Volkswagen přijíždí na start s ostřejším designem a technickými inovacemi
Od roku 2007 se prodalo více než šest milionů vozů Tiguan v obou karosářských verzích

Volkswagen Tiguan

​​​​Poté, co Tiguan prošel na podzim loňského roku modernizací, běží nyní odpočítávání pro jeho rovněž úspěšného sourozence. Tiguan Allspace oslaví světovou premiéru 12. května, předprodej bude spuštěn v následujících týdnech. I dlouhá verze získá kromě modernizovaného vnějšího designu také technické inovace. Nové ovládací a asistenční systémy poskytují ještě vyšší úroveň komfortu a prostřednictvím informačního a zábavního systému (MIB3) mohou cestující v modelu Tiguan Allspace využívat velký počet on-line služeb a funkcí.

Tiguan se od svého uvedení na trh v roce 2007 vyvinul z nováčka v jedno z nejúspěšnějších SUV. Velký podíl na tomto úspěchu má od roku 2017 prodávaný Tiguan Allspace, o 22 centimetrů delší verze Tiguanu. Úspěšného modelu s prodlouženým rozvorem se od jeho uvedení na trh v roce 2017 do konce letošního března prodalo na celém světě 1,5 milionu vozů. Na podzim 2020 byl technickou a vizuální modernizací modelu Tiguan položen základní kámen pro pokračování tohoto úspěšného příběhu. Nyní čeká modernizace také verzi Tiguan Allspace, který zaujme ostřejším designem, digitálním kokpitem a dokonalou konektivitou.

Tiguan Allspace je prodlouženou verzí bestselleru modelu Tiguan a s objemem zavazadlového prostoru až 1920 litrů nabízí uvnitř ještě více místa. Se třetí řadou sedadel, dodávanou na přání, přepraví až sedm cestujících, a je tak perfektní alternativou pro rodiny.

Prodloužená verze se vyrábí ve dvou montážních závodech – v Číně nabízený Tiguan L vzniká v Šanghaji, zatímco z bran mexického závodu Puebla vyjíždějí verze Tiguan LWB (Long Wheel Base) pro Severní a Jižní Ameriku, jakož i Tiguan Allspace pro Evropu. Je pozoruhodné, že se Volkswagen trefil s verzí LWB do černého na celém světě, protože v současnosti je již 55% všech vozů Tiguan předáváno zákazníkům s prodlouženým rozvorem.

Libor Olič

Volkswagen ID.4 je World Car of the Year 2021

Previous article

SEAT Leon svítí na cestu již více než 20 let

Next article

You may also like

More in Novinky