Světová premiéra: Volkswagen představí 12. května nový model Tiguan Allspace1
Nejúspěšnější SUV značky Volkswagen přijíždí na start s ostřejším designem a technickými inovacemi
Od roku 2007 se prodalo více než šest milionů vozů Tiguan v obou karosářských verzích

Volkswagen Tiguan

​​​​Poté, co Tiguan prošel na podzim loňského roku modernizací, běží nyní odpočítávání pro jeho rovněž úspěšného sourozence. Tiguan Allspace oslaví světovou premiéru 12. května, předprodej bude spuštěn v následujících týdnech. I dlouhá verze získá kromě modernizovaného vnějšího designu také technické inovace. Nové ovládací a asistenční systémy poskytují ještě vyšší úroveň komfortu a prostřednictvím informačního a zábavního systému (MIB3) mohou cestující v modelu Tiguan Allspace využívat velký počet on-line služeb a funkcí.

Tiguan se od svého uvedení na trh v roce 2007 vyvinul z nováčka v jedno z nejúspěšnějších SUV. Velký podíl na tomto úspěchu má od roku 2017 prodávaný Tiguan Allspace, o 22 centimetrů delší verze Tiguanu. Úspěšného modelu s prodlouženým rozvorem se od jeho uvedení na trh v roce 2017 do konce letošního března prodalo na celém světě 1,5 milionu vozů. Na podzim 2020 byl technickou a vizuální modernizací modelu Tiguan položen základní kámen pro pokračování tohoto úspěšného příběhu. Nyní čeká modernizace také verzi Tiguan Allspace, který zaujme ostřejším designem, digitálním kokpitem a dokonalou konektivitou.

Tiguan Allspace je prodlouženou verzí bestselleru modelu Tiguan a s objemem zavazadlového prostoru až 1920 litrů nabízí uvnitř ještě více místa. Se třetí řadou sedadel, dodávanou na přání, přepraví až sedm cestujících, a je tak perfektní alternativou pro rodiny.

Prodloužená verze se vyrábí ve dvou montážních závodech – v Číně nabízený Tiguan L vzniká v Šanghaji, zatímco z bran mexického závodu Puebla vyjíždějí verze Tiguan LWB (Long Wheel Base) pro Severní a Jižní Ameriku, jakož i Tiguan Allspace pro Evropu. Je pozoruhodné, že se Volkswagen trefil s verzí LWB do černého na celém světě, protože v současnosti je již 55% všech vozů Tiguan předáváno zákazníkům s prodlouženým rozvorem.