Volkswagen spouští předprodej Golfu sedmé generace na českém trhu! Legendární hatchback nabízí ještě více prostoru, komfortu, bezpečnosti a výbavy za velice atraktivní ceny, které začínají již od 339 900 Kč.

Pokroková konstrukce snížila hmotnost až o 100 kilogramů a spotřebu paliva až o 23 procent v porovnání s předchůdcem, který dosud udával tón ve třídě kompaktních vozů.

Nový Volkswagen Golf s motorem 1.2 TSI o výkonu 63 kW (85 k) ve výbavové linii Trendline začíná na velmi atraktivní ceně 339 900 Kč. Sériová výbava verze Trendline přitom již zahrnuje pětidveřovou karoserii, automatickou klimatizaci Climatronic, rádio FM Composition Touch s 5″ dotykovým displejem, čtečku paměťových karet SD, palubní počítač, elektronickou parkovací brzdu včetně funkce Auto Hold, systém Start/Stop, stabilizační systém s elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS, funkce sledování únavy řidiče a automatického brzdění při vícenásobných kolizích a variabilní podlahu zavazadlového prostoru (objem 380 l).

Pro náročnější zákazníky je určena výbavová linie Comfortline, která v porovnání s linií Trendline obsahuje navíc mimo jiné rádio FM/AM Composition Colour, přehrávač CD/MP3, palubní počítač Medium, tempomat, 15″ kola z lehké slitiny “Lyon”, komfortní výškově nastavitelná přední sedadla, kůží obšitý volant, madlo ruční brzdy a hlavici řadicí páky, a loketní opěrku. S motorem 1.2 TSI o výkonu 63 kW (85 k) vyjde nový Golf Comfortline na 374 900 Kč.

Vrcholnou výbavou je Golf Highline nabízený od 470 900 Kč v kombinaci s motorem 1.4 TSI o výkonu 103 kW (140 k). Highline se od prostřední verze Comfortline odlišuje například rádiem FM/AM Composition Media s 5,8″ dotykovým barevným displejem, vstupem USB, připojením Bluetooth pro mobilní telefony, 16″ koly z lehké slitiny “Denver”, mlhovými světlomety s funkcí statických světel pro odbočování, sportovními sedadly čalouněnými v kombinaci Alcantary a tkaniny, multifunkčním volantem s kůží obšitým věncem, osvětlením “Ambiente”, dešťovým senzorem, zpětným vnitřním zrcátkem s automatickou clonou proti oslnění a textilními koberečky.

Sedmá generace světového bestselleru bude na českém trhu nabízena se šesti zážehovými motory včetně provedení EcoFuel na stlačený zemní plyn a třemi vznětovými motory s výkony od 63 kW (85 k) do 110 kW (150 k) a s průměrnou spotřebou paliva od pouhých 3,8 l/100 km.

Volkswagen Golf potvrzuje i ve své sedmé generaci bezkonkurenční postavení v rámci svého segmentu nejen rozmanitostí nabídky a celkovou vyspělostí své konstrukce, ale i nebývale dlouhým seznamem položek výbavy na přání. Zvláštní pozornost zasluhují inovativní bezpečnostní systémy, jako je například funkce automatického brzdění při vícenásobných kolizích (v sériové výbavě) nebo aktivní systém ochrany cestujících (PreCrash) včetně adaptivního tempomatu ACC (Adaptive Cruise Control) s funkcí Front Assist a systému nouzového brzdění City.

Současně s oznámením cen nového Golfu zprovozňuje Volkswagen také přepracovaný internetový portál www.volkswagen.cz, který převzal aktuální design německého webu. Tato změna přináší uživatelům nejen nový vzhled, ale především lepší orientaci v široké nabídce značek Volkswagen osobní vozy podpořenou intuitivním vyhledáváním. Zákazníci si také mohou prohlédnout všechny vozy z nabídky Volkswagen na nových fotografiích, a to i v prostorovém zobrazení s možností měnit barvy, kola a další volitelné prvky výbavy.

U příležitosti zahájení předprodeje Golfu na českém trhu spustí Volkswagen 1. října také českou mutaci globální kampaně One Thing na internetové adrese http://www.cz.onething.com. Na návštěvníky portálu čeká sedm osobních otázek k zamyšlení. Uživatelé si mohou vytvořit na portálu vlastní profilovou stránku a své odpovědi sdílet se svými přáteli prostřednictvím sociálních sítí Facebook, Twitter a Google+. Pro pobavení nabízí portál k novému Golfu také soutěže a možnost pustit si personalizovaný film na základě odeslaných odpovědí.