Rok 2024 se nese ve znamení velkých změn v dopravě, které souvisejí nejen s úpravou silničního zákona. Reaguje na ně 45 nových otázek, které budou od 10. března 2024 součástí teoretické zkoušky v autoškole. Nové otázky i ty, ve kterých se často chybuje, si můžete vyzkoušet v seriálu na sociálních sítích Ministerstva dopravy.

Cílem seriálu příspěvků je šířit informace o nedávných změnách v dopravě. „Zveřejňování otázek na sociálních sítích je součástí resortní kampaně spojené s novelizovaným silničním zákonem i dalšími novinkami, které vstoupily v platnost od 1. ledna 2024. Chceme veřejnosti nabídnout možnost osvojit si novinky v dopravě trochu jinou formou,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka.

Uživatelé, kteří se zapojí, mohou narazit nejen na nové otázky, ale také na ty starší, v nichž uchazeči o řidičské oprávnění zpravidla chybují. Těšit se mohou také na některé zajímavosti, o kterých mnohdy ani nemusí vědět.

Příspěvky s otázkami se na sociálních sítích ministerstva objeví každé úterý a čtvrtek odpoledne. Tím se rozběhne doba, kdy budou mít uživatelé vybírat tu z nabízených možností, která je podle nich pravdivá. Správné odpovědi zveřejníme vždy následující den dopoledne.

Kompletní sada nových otázek je k dispozici na webu noveotazky.cz nebo na portálu hazardperception.cz, kde jsou navíc jednotlivé situace rozebrané z pohledu platných předpisů.