Automobilový průmysl je neúprosným a velice tvrdým hřištěm, na kterém do dokáží pohybovat jen ti nejlepší. Nejdůležitější je zaujmout zákazníka, což není leckdy jednoduché. Pojďme se podívat na výtvory, které to se svou snahou zaujmout přepískli.

Bond Bug

01bond23_566de0729be4bPodle názvu byste možná mohli očekávat jakési funkční vozítko Jamese Bonda, ovšem toto auto s Bondovkou nemá opravdu vůbec co dočinění. Jedná se o tříkolku, která byla vyráběna v letech 1970-1974. Věřte tomu nebo ne, ale v této době si tento vůz své kupce našel, a to i přesto, že jeho stabilita byla hrozná, jeho jízdní vlastnosti byly hrozné, auto nemělo dveře (zvedala se celá kapota) a hrozný byl především jeho design.

Bricklin SV1

02brick23_566de072e717cTento automobil možná někomu z vás bude připadat povědomý. Jedná se o vůz, který se ve své době snažil být ekonomickou a bezpečnější variantou Corvety. Výsledek? No podívejte se sami. Vůz je ošklivý, těžký, jízdní vlastnosti katastrofální. Jediné co na něm bylo pozitivní, byla právě ona bezpečnost.

Plymount Powler

03plym27_566de07379f53Pokud si přejete automobil, díky kterému se za vámi všichni otočí, můžete si pořídit i Powler, ovšem nepočítejte s tím, že to otáčení bude z důvodu závisti, ale spíše z důvodu posměchu. Automobil, který tak trochu připomíná hmyz je totiž velice nešťastným počinem Chevroletu z přelomu tohoto tisíciletí. Automobil je tak hrozný především díky své přídi s prapodivnými kusadly. Koupit si ho v té době mohl jen blázen, ale pár takových se našlo.

Corbin Sparow

05corb11_566de0767e9bdV případě, že podléháte kouzlům animovaných filmů, máme pro vás skvělou zprávu. Ve své garáži totiž můžete mít cosi, co vypadá jako vůz z jednoho takového filmu. Corbin Sparow je prapodivný projekt nízkonákladového vozidla, které má jedinou funkci a to dopravovat z bodu A do bodu B. Nic víc a nic míně a hlavně vůbec ne stylově.