Americký Superbowl patří mezi svátky v americké kultuře. Jedná se o finále extraligy amerického fotbalu, které k televizním stanicím i na stadion přitáhne desítky milionů lidí. Svátek však tato událost nepředstavuje pouze pro diváky, ale také pro média, která mohou využít tak obrovského počtu lidí, kteří v jeden okamžik sledují televizní obrazovky.

Díky tomu se společnosti předhánějí v tom, čí reklamy budou vysílány během reklamních pauz, a ceny za jeden spot šplhají do naprosto iracionálních výšin. Své o tom ví také Volkswagen, který již několikrát svou reklamu na Superbowlu měl a který se vždy snaží zařadit takové reklamy, které diváka opravdu zaujmou. Pojďme se tedy nyní podívat na ty nejlepší z nich.
Velký den

Tato reklama z přelomu tisíciletí, která je reklamou na model Jetta je poměrně chladná, ale má svůj příběh. Mladík těžce nestíhá svou vlastní svatbu, a jelikož je jeho nastávající žena pragmatička, a nechce obřad pokazit, no tak si místo něj vězme někoho úplně jiného. No ani Volkswagen nedokáže zázraky.

Pimp-Up

Další skvělá reklama z dílny Volkswagenu si tak trochu utahuje z nejrůznějších pořadů, ve kterých jakási fiktivní společnost maximálně tuní auta nejrůznějších lidí. Reklama je na úžasný Golf GTI, který dost nevybíravým způsobem zničí Ford Focus RS. I přesto dáváme Volkswagenu palec hore.

Síla

https://youtu.be/R55e-uHQna0

Jako poslední se nám představuje reklama, která si zahrává s tématikou Hvězdných válek. Reklama je na nový Passat a jeho funkci automatického startování. Dle našeho názoru se jedná o velice povedenou reklamu s vtipme a myšlenkou, která produkt příliš nepodsouvá, ale i tak ho velebí. Podle našeho názoru se jedná o jednu z nejlepších reklam vůbec.