Malý sportovec, který rozbuší srdce: nové Polo

Nové Polo je impozantní vozilo od společnosti ABT Sportline, který nabízí výkonnější model. Jeho zpracování a technologie spadá do kategorie malých vozů – a to je důvod, proč po celém světě jeden z největších úpravců nejen vozů Volkswagen obrátil svou poz

Zvenku malé auto z Bavorska, z kterého čiší charisma díky aerodynamickému kitu zahrnující nový přední nárazník, boční prahy, střešní karbonový spoiler a v neposlední řadě zádní nárazník s integrovaným difuzorem a dvěma koncovkami výfuků umístěnými po vzoru Golfu R uprostřed, které vypadají odvážně a dominantně. Dále vůz zahrnuje titanová 18ti palcová ABT kola, která vozu dobře sedí.  Ve spodní části zadních dveří můžeme nalézt také nálepku s logem ABT ukazující, že Polo pochází čistě z plnokrevných  sportovních vozů.

ABT Sportsline samozřejmě také nabízí zvýšení výkonu pro Polo.  Společnost nabízí hned několik paketů výkonnostního vylepšení, kupříkladu u 1,6 TDI zvýši výkon ze standardních 75 koní na 90 koní, z 90 koňové verze se po zásahu stane 110 koňová verze a kit přidávající 25 koní je zas připraven i pro vrcholní verzi dodávanou s výkonem 105 koní. Stranou nezůstal ani benzínový přeplňovaný agregát 1,2 TSI jenž po úpravě taktéž disponuje výkonem 130 koní. Úpravce doporučuje používat ABT pružiny pro vyšší dynamiku. Přitom se snižuje těžiště vozidla a tím pádem Polo lépe sedí na vozovce. Malé Polo není o nic méně horší než jeho větší sourozenci, protože nabízí radost z jízdy při každodenním použití.

 

Ještě přidáváme seznam upravovaných motorů a jejich výkony.

 

Motor: 1.2 TSI se zdvihovým objemem 1198 ccm
Ladění výkonu: ABT POWER
Výkon: 130 kW HP/96 (standard: 105 HP/77 kW)

Motor: 1.6 TDI se zdvihovým objemem 1598 ccm
Ladění výkonu: ABT POWER
Výkon: 130 kW HP/96 (standard: 105 HP/77 kW)
            110 HP/81 kW (standard: 90 HP/66 kW)
            90 HP/66 kW (standard: 75 HP/55 kW)