Německá automobilka Audi plánuje premiéru moderního SUV s označením Q1, které se bude chlubit svou kompaktností. Ovšem již nyní se také nechala slyšet, že po Q1 by mělo přijít ještě menší SUV.

Automobilka nyní finišuje s přípravami na představení zbrusu nového malého a kompaktního SUV, které ponese označení Q1, tedy nejnižší z celé číselné řady, kterou Audi používá.  Ovšem Audi již nyní plánuje produkci ještě menšího SUV, které bude svými rozměry stát ještě pod tímto vozem. Jak se bude vůz jmenovat je zatím neznámou, jelikož označení Q2 již vlastní Alfa Romeo a Audi ho tak nemohla použít, musela Q1 pojmenovat letošní malý model a protože jiná číslice již nezbyla, předpokládá se, že by se vůz mohl jmenovat Audi Q Junior.

ae-audi-q1-df2

Toto označení by bylo poměrně dost výstižné, protože by poukazovalo na velikost vozu a zároveň by odkazovalo i na historii, protože v produkci Audi se již jeden vůz s názvem Junior objevil. Jednalo se o malý sedan s tříválcovým motorem.

Audi-Q1

Tento malý bojovník by měl být uveden do produkce do konce dalšího desetiletí. Měl by být postaven na platformě MQB, tedy MQB-A0, která je určena právě pro malé vozy. Stát na ní budou i SUV malých rozměrů od Volkswagenu či Seatu. Tím budou minimalizovány výrobní náklady v rámci společnosti Volkswagen Group.

2016-Audi-q14

Velikost vozu by prý měla být tak malá, že bude disponovat pouze jedním párem předních dveří. Což jasně naznačuje, že bude opravdu nejmenší z nejmenších. Doplní tak své větší bratry, kteří se mu do budoucna výrazně rozrostou. Krom Q Junior a Q1 se Audi chystá produkovat také sportovně laděné TTQ, elektrické Q6 či velkou a luxusní Q8. Stále se také spekuluje o skvělém modelu Nanuk, který byl představen v konceptu a jedná se o propojení prvků crossoveru a supersportu, což vypadá vskutku famózně.

2013-audi-nanuk-quattro-c-4_600x0w