Když někomu připadá sériový Touareg za ty peníze neadekvátní kus auta, může si jej docela snadno opticky i prostorově zvětšit. Stačí k tomu navštívit specialisty z JE Design, kteří nově vyrobili kit rozšiřující auto o 4 cm a mimo jiného se podívali také n

Sportovní kit od JE Design určený pro faceliftovaný VW Touareg je docela obsáhlý. Když chcete rozšířit auto, znamená to obvykle hromadu materiálu, jenomže v případě takto velkého SUV se bavíme o úplné hoře materiálu. Abyste měli konkrétní představu, bavíme se tu zejména o nástavcích blatníků, které obalují celé lemy a přidávají ony dva centimetry na každé straně. JE Design je vkusně zapracoval do linií auta, aby vypadaly splývavě z čelního pohledu stejně jako z profilu. Kromě těchto nástavců ale ještě vylepšil gril masky, přední spoiler, střešní spoiler a zadní nárazník.

 

Všechny tyto díly lze použít jako alternativu pro jakoukoli verzi Touaregu, a to včetně 90mm nebo 100mm koncovek tlumičů výfuku, 35mm snížení výchozí pozice vzduchového podvozku nebo 30mm popř. 40mm distančních podložek. Ovšem jen pro hybridní ústrojí 3.0 TSI je určena elektronická sada zásahů. Ty dovolí optimalizovat výkon až na 440 koní a 630 Nm, které autu udělí dynamiku rovnající se sprintu 0-100 km/h za 5,9 sekund a nejvyšší rychlost 255 km/h. V takovém fofru si ale jen sotva někdo všimne majestátu 22“ kol nazutých v nízkoprofilových pryžích 295/30. Škoda, protože v tom matném provedení nevypadají vůbec zle.