Tuning Show Budapešť 2011 se kvapem blíží a v letošním roce přináší další programové novinky. Tou hlavní je bezesporu GYMKHANA, stále populárnější motoristická disciplína kombinující prvky driftu, slalomu a částečně i rally.

GYMKHANA na Tuning Show Budapešť

Je jen málo fandů, kteří neznají populární videa amerického Kena Blocka. A právě ten GYMKHANU zpopularizoval po celém světě. Ještě donedávna jezdec značky Subaru v poslední sezóně přesedlal k Fordu a mimo jiné už druhým rokem brázdí také tratě WRC.

Kultovní videa “GYMKHANA”

Do povědomí evropských fandů ho ale spíše než úspěchy v rally dostala právě dnes už kultovní GYMKHANA videa. Jelikož jde o divácky hodně atraktivní disciplínu, bylo jen otázkou času, kdy se exhibice či závody s touto tématikou začnou konečně objevovat i v Evropě. Jednou z prvních vlaštovek je právě Tuning Show Budapešť, která GYMKHANU zařadila na svůj už tak bohatý program.

GYMKHANY v Irwindale v Kalifornii

O jezdeckém obsazení nebo vozovém parku sice zatím pořadatelé taktně mlčí, ale určitě to bude vítané zpestření výstavy. Kena Blocka nebo Tannera Fousta se asi nedočkáme, novou disciplínu si ale jistě vyzkouší domácí střelci a třeba se objeví i nějaké to zahraniční jméno. Necháme se překvapit … atmosféru GYMKHANY můžete nasát prostřednictvím následujícího videa ze závodů v Irwindale v Kalifornii.