Držitel novinářského ocenění Zlatý volant pro rok 2014 Petr Fulín vstupuje do své nové závodní sezóny s novým vozem. Pro rok 2015 podepsal spolupráci se Seatem ČR a svůj nový vůz testoval na závodním okruhu Autodromu Most. „Auto jsme přivezli z Barcelony a musíme prověřit například geometrii vozu, takže na okruhu se jednalo o takový informační test,“ vysvětlil Petr Fulín.
SEAT

Zimní příprava, která prověří vůz určený na šampionát, je podle Fulína hodně důležitá. „Je to trochu jiná technika než BMW, se kterým jsem jezdil poslední tři roky. S vozem se musí podrobně seznámit mechanici a zapotřebí budou i speciální pomůcky.“ Závodní trať na Autodromu Most byla pro testování nového závodního speciálu ideální. „Test byl funkční, protože trať byla polosuchá, ale nelze z toho dělat zatím jiné závěry než to, že auto funguje a brzdí. Počítám ale s nedotáčivostí předního pohonu,“ popsal první dojmy po zkušební jízdě Fulín s tím, že problém bude trochu i s trakcí. „Jedná se o vůz s pohonem předních kol, takže se budeme snažit vůz ideálně nastavit,“ doplnil.

SEAT test fulin most 01

Plány Petra Fulína pro letošní rok, jsou zatím jasné v tom, že odjede šampionát s novým vozem. „Seat bude určitě chtít být co nejvíce vidět, tak je možné, že se zúčastníme některého separátního podniku nebo budeme hostovat na závodech v rámci mistrovství,“ prozradil a doplnil, že podrobnější informace budou na připravované tiskové konferenci 22. ledna 2015, protože vše je stále předmětem jednání.

Zlatý volant

Ocenění Zlatý volant, se předává každoročně závodním jezdcům v jednotlivých kategoriích na základě hlasování odborných novinářů. Petr Fulín opět ovládl závody na okruzích a podle ankety se stal podruhé držitelem Zlatého volantu, stejně jako v roce 2013. Titul ale bere s rezervou. „Každé ocenění udělá radost, ale na druhou stranu je to cena, kde hlasují novináři a záleží na tom, jakou to má vlastně vypovídající hodnotu,“ podotkl skromně. „Je to tak trochu nevděčné, protože jak hodnotit jezdce, kteří jezdí například trucky, ale je to určitě příjemné.“

SEAT test fulin most 03

Petr Fulín se nevěnuje na závodním okruhu Autodromu Most jen testování závodních speciálů, ale také jezdí taxi jízdy v rámci jednotlivých akcí.  K dispozici bude s jeho závodním speciálem zájemcům o svezení na závodním okruhu i v letošním roce.