Další dílo společnosti ABT – GOLF VI GTD

Inženýři z ABT tuning už mají nějaký ten kousek za sebou, jelikož přestavují auta již 30 let. Nyní se vzali do dílny Golf VI GTD a vzniklo z toho opravdu zajímavé vozidlo.

Na tomto vozu nezůstal takřka ani kousek původních plastů. Ve předu nalezneme agresivní nárazník, na kterém nechybí ani denní svícení. Práhy jsou upravené a vůz vypadá daleko agresivněji. Zadní nárazník je zdoben difuzorem, který slouží k lepším jízdním vlastnostem, hlavně přilnavosti a aerodynamice vozu. Vzadu nemůže chybět ani křídlo. Na výběr jsou buď 18ti nebo mohutné 19ti palcová kola. Jejich rozměry nejsou známy. Celý vůz byl snížen o 30 milimetrů, toto dostatečně postačí na sportovní jízdu, ale také na městský provoz na nekvalitních silnicích. Golf bude k dostání ve více barvách, ale nejlépe působí asi černá s červenými doplňky.

I na podvozek se dostali nějaké úpravy. Je zde sportovnější výfukový systém, který dodává vozu ten správný zvuk. Byli zde také vyměněny tlumiče a sportovní pružiny, které jsou kratší o zmiňovaných 30 milimetrů.

Původní výkon tohoto vozu je 170 koní, ale inženýři společnosti ABT si s motorem pohráli a výsledkem je 190 koní s 2.0TDi motorem. Točivý moment nově dosahuje 390Nm. Maximální rychlost tohoto vozu činí 230Km/h a na stovku dokáže vysprintovat za 7.1 sekundy. Takže výkonu není nijak moc, ale stačit bude. Golf má pohon na přední kola a o přenos točivého momentu z motoru na kola se stará 7mi stupňová automatická převodovka DSG.

Co se týče interiéru, ten zůstal takřka originální. Naleznete zde akorát nové sportovní sedačky a barevnou úpravu. Jinak je to originál z Golfu GTI včetně sportovního volantu a luxusní výbavy.