•    Možnost testovacích jízd i ukázky funkce asistenčních systémů
•    Bohatý doprovodný program se soutěží o zapůjčení Crafteru na víkend
•    Prodloužená záruka výrobce na 2+2 roky/200 000 km v sériové výbavě

Crafter Experience Roadshow

Volkswagen Užitkové vozy zahajuje na českém trhu prodej nové generace modelové řady Crafter a u této příležitosti vyráží s novým Crafterem za svými zákazníky do 25 měst po celé České republice. V rámci Crafter Experience Roadshow se mohou zájemci důkladně seznámit s novinkou, která přináší do svého segmentu nepřeberné množství technických inovací i výjimečnou úroveň užitných vlastností, střižených na míru firmám a živnostníkům v nejrůznějších oborech podnikání.

„Nový Crafter přichází na český trh jako Mezinárodní dodávka roku 2017,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti Porsche Česká republika. „Jsme přesvědčeni, že s tímto vozem nabízíme našim zákazníkům skutečně výjimečného pomocníka, který jim významně usnadní plnění jejich každodenních pracovních úkolů. O všech přednostech nového Crafteru, na jehož vývoji se významně podíleli zákazníci značky Volkswagen Užitkové vozy, se mohou nezávazně přesvědčit na našich akcích Crafter Experience Roadshow, na které jsou všichni srdečně zváni i s celou rodinou.“

Crafter Experience Roadshow zavítá do 25 měst v České republice a na programu má celkem 39 akcí. Pro zájemce o nový Crafter budou připraveny statické exponáty i testovací vozy. Slalomová dráha umožní porovnání jízdních vlastností a ovladatelnosti mezi novou generací modelu Crafter a jejím předchůdcem. Na dalších dvou stanovištích se účastníci akce seznámí s funkcí a výhodami asistenčních systémů Park Assist a Trailer Assist, které usnadňují řidiči zaparkování vozidla a manévrování s přívěsem.

Na účastníky akcí Crafter Experience Roadshow čeká také bohatý doprovodný program, včetně soutěže o zapůjčení užitkového vozu značky Volkswagen Užitkové vozy na víkend. Partnerem roadshow jsou mimo jiné vysokozdvižné vozíky Jungheinrich s lithium-iontovými akumulátory, s nimiž si mohou zájemci vyzkoušet nakládání zboží do nového Crafteru. Dalším partnerem je Pepsi, která bude podávat účastníkům roadshow osvěžující nápoje. High-tech ze světa lehkých užitkových vozů a logistiky doplní ukázky inovativního 3D tisku. Pořadatelé pamatují také na dětské návštěvníky různými zábavními aktivitami a o příjemný průběh celé akce se postará komfortní zázemí s chutným občerstvením.

Nový Crafter je svou mimořádnou robustností, odolností a spolehlivostí koncipován pro náročný provoz ve všech myslitelných podmínkách. Druhá generace největšího užitkového modelu s logem VW byla vyvíjena s intenzivním zapojením zákazníků značky Volkswagen Užitkové vozy. Letošní novinka na českém trhu se může pochlubit prestižním titulem „International Van of the Year 2017“ (Mezinárodní dodávka roku 2017), který nový Crafter obdržel na základě dvoukolového hlasování nezávislé poroty, složené z 24 odborných novinářů.

Zákazníci mohou vybírat z neobvykle široké nabídky, která zahrnuje rozmanité karosářské verze s celkovou hmotností až 5,5 tuny a objemem nákladového prostoru až 18,4 m3. Zdrojem suverénní hnací síly jsou spolehlivé a hospodárné motory 2.0 TDI, nabízené ve výkonových variantách od 75 kW/102 k do
130 kW/177 k. Alternativou šestistupňové mechanické převodovky je osmistupňová automatická převodovka a v závislosti na předpokládaných provozních podmínkách si mohou zákazníci zvolit pohon předních, zadních nebo všech kol. Stejně jako u všech ostatních modelů značky Volkswagen Užitkové vozy poskytuje výrobce i na nový Crafter prodlouženou záruku na 2+2 roky/200 000 km.

Více informací o akcích Crafter Experience Roadshow, včetně jejich kompletního seznamu i míst konání, naleznete na webových stránkách www.crafterexperience.cz.