Jste truhlář či tesař, nebo máte prostě jen práci se dřevem a často ve svém automobilu tento materiál převážíte? Pak vám určitě udělá radost nový projekt společnosti Volkswagen, Sortimo a Bott, kteří přímo na míru tesařů a truhlářů vyprodukovali modely Amarok a Crafter, které jsou ideálním mobilním pracovištěm.

Tyto dva speciální modely, se představily na veletrhu Dach+Holz International 2016, zaměřeném především na užitkové vozy. Tento veletrh se konal od 2. do 5. února a k vidění zde byly krom již zmíněných speciálů od Volkswagenu také další užitkové vozy s nejrůznějšími speciálními úpravami. Celkem zde vystavuje na 600 vystavovatelů a hlavními návštěvníky jsou profesionální tesaři, truhláři, pokrývači, klempíři, projektanti a architekti. Ti se zde pak seznamují s největšími novinkami jejich specializačních oblastí.

Pick-up Amarok Atacama se pochlubil vestavbou od společnosti Sortisimo. Ta vestavbu chytře umístila pod korbu automobilu, na ložné ploše. Její majitel se tak k ní snadno dostane odklopením krytu. Tato vestavba je tvořena několika boxy na nářadí a popřípadě i menší materiál. Na celé této vestavbě je pak umístěna nová podlaha, která má nosnost až 100 kilogramů. Díky tomu je veškerý obsah vestavby bezpečně ukryt před očima zlodějů a materiál tak také odolá nepřízni počasí.vwam60_56b1e4fae5c0d - kopie

Na model Crafter se pak pro změnu podívala společnost Bott. Zadní nákladní prostor Crafteru tato společnost zaplnila modulárním systémem nejrůznější polic a přihrádek. Díky tomu může řemeslník v poklidu rozmístit své nástroje a bezpečně s nimi i cestovat. Součástí vozu je také malý elektrický generátor, který poslouží pro pohon nejrůznějšího elektrického nářadí. vwcr60_56b1e4faf0fc6

Pokud byste měli o některý z modelů zájem, není problém. Stačí jen kontaktovat zastoupení některých z těchto dvou značek a tyto úpravy mohou být i na vašem vozidle.