Specialisté z O.CT pasovali do rytířského stavu Audi TT RS roadster, které nyní má neuvěřitelné stádo 420 koní.

O. CT a Audi TT RS

Mezi ctnosti rytíře nepatří jen šlechetnost a užitečnost, ale také být nejlepší. Tímto směrem se také vydala  společnost O. CT a tuto ctnost rytířů vyzvedla na štítu Audi TT RS. Postarala se o to firma O. CT Tuning známá z Oberscheider Lustenau v Rakousku a současně také sídlící ve Widnau (Švýcarsko).

420 koní v roadsteru Audi

Audi TT RS roadster má již v serii divokých 340koní a 450Nm točivého momentu, což mluví samo za sebe. Proto prvním úkolem specialistů z O.CT bylo ještě toto stádo koní rozšířit. Hlavní změny se dotkly hardwarových komponentů a přeprogramováním softwaru ve spojení s kompletně předělaným výfukovým potrubím. Dále byl dán nový regulační ventyl a chladič plnícího tlaku. Tím výkon Audi TT RS Roadster narostl na 420koní při 570Nm kroutícím momentu.

Slušivá  20-palcová kola

O přenos takové síly se starají kovaná 20-palcová kola z lehkých slitin s pěti paprsky. Tyto disky byly specielně vyvynuty pro O.CT a vyrábějí se v nejvyšším standardu kvality. Vzhled je velmi vzrušující, i když byl důraz kladen hlavně na jednoduchost ráfku, který má dát vozidlu dost elegance a přitom sportovní vzhled. Váha při rozměru 9×20 ET35 je pouhých 13,8 kg a jsou připevněny na klasickém rozměru 5×112. Tím je také dán prostor pro velké brzdy. Vše je ve spojení s podvozkem KW ve verzi 3, který splňuje nároky Audi TT RS za každé situace.

Foto: O.CT