Autosalón v Ženevě se pomalu, ale jistě blíží a my tak budeme svědky mnoha premiér proslulých automobilových značek, mezi kterými nebude chybět ani Bentley se svým modelem Continental GT pro rok 2015.

A co že si to pro nás Bentley připravilo? Automobil zaujme hned na první pohled výrazným nasáváním v přední masce vozu, která je zdobena elegantním kovovým okřídleným B, které podtrhuje exkluzivitu značky a všem dává jasně najevo, s jakým vozem mají tu čest.

2
Oproti svému předchůdci má nové GT upgradovaný motor, technologie použité uvnitř vozu a zvýšený standard pohodlí u řidiče. Motor W12 si polepšil celkem výrazně na konečných 567 koní a schopností variabilního posuvu, díky které je schopen běžet pouze na šest válců.

Exteriér vozu obdrží širší blatníky a menší skořepinu chladiče. Záď vozu byla doplněna o více chromovaných detailů a celkově se na vozu zvýrazní rysy typické pro GT. Zadní difuzor bude mít GT totožné s modelem V8 S.

3
Zájemci budou mít na výběr hned z několika nových barevných nabídek. Tou první bude modrá metalíza s názvem Marlin. Dále pak měkké zlato Camel a světle modrá metalíza Jetstream. Na výběr bude také z několika nových 20“ a 21“ kol.

Interiér vozu se nese ve znamení použití nových vzorů na čalounění a nových motivů na přístrojové a palubové desce. Zvětšila se pádla pro pohodlnější řazení, a celá kabina je doslova ozářena LED osvětlením, které tvoří příjemné podbarvení detailů. Při pohledu na exteriér se tedy může zdát, že se bude jednat o vůz, u kterého je výkon vše a komfort jde stranou, ale jakmile nahlédnete na luxusní interiér, ihned se tohoto dojmu zbavíte.

4

Cena nového modelu zatím není známá, ale současný model začíná na zhruba 3,5 milionu korun, novinka samozřejmě cenu ještě více zvedne na odhadované 4 miliony, což je již poměrně slušná cena za jediný automobil. Je však nadmíru jasné, že takto speciální vůz nebude mít o zájemce nouzi, protože minimálně z hlediska investičního se bude jednat o dobrou koupi a o zážitku, zde snad ani není třeba mluvit.