Ostrá nákupní taška se hlásí v plné zbroji o slovo a jestli se dá věřit údajům na papíru, nebude to nic pro slečinky. V základu bude mít dvoulitr TSI vyhnaný na 270 koňských sil a nepopiratelnou image pouličního závodníka, což se společně s vnadnými tvary

Volkswagen dává mocné „R“ jen na ty opravdu rychlé modely, přičemž koncept založený na nové generaci modelu Beetle by měl přesně takovým být. Po vzoru golfu R a Scirocco R dostane i Beetle R upravený dvoulitrový čtyřválec TSI s vyšponovaným výkonem ze základních dvou stovek koní na hodně agilních 270 koňských sil. Nad dalšími technickými údaji se ke vší smůle vznáší jeden velký otazník, takže se můžeme jen domnívat, jak moc našlapaný a funkční bude sériový Beetle R.

Předváděcí auto bylo vystaveno v nikterak strhující šedé Serious, ale i tak vypadá vcelku zajímavě. Především za to může skutečnost, že Beetle R Concept poněkud přibral v bocích (+30 mm vpředu i vzadu), takže využívá masivnější blatníky a členitější nárazníky se zvětšenými vstupy a výstupy vzduchu. Dále to jsou nové přední lampy s pásky z LED-diod a všechno to vrcholí pohledem z profilu, jemuž dodávají grády dvacetipalcové disky. Samo sebou nechybí ani okaté laufy výfuku s chromovanými koncovkami vykukujícími zpod difuzoru nebo větší křídlo usměrňující obtékání vzduchu. Sportovní šmrnc pak podtrhuje modifikovaný interiér s anatomickými sedadly čalouněnými kůží Nappa.