Baryho pětka

Představovat Honzu Bareše, kterého snad všichni tuningoví příznivci znají pod jeho přezdívkou „BARY“. Poslední dobou, kromě tunění své pětky je vidět i za mikrofonem při moderování tuningových akcí.  Někteří si také vzpomenou na Baryho černou Fabii „BlackAir“, kterou si můžete prohlédnout na spřátelených stránkách SKODAHOME.cz v sekci představujeme.

Velká fotogalerie: Baryho VW Golf V

Volskwagen Golf V 1,9TDI

Ale nyní zpět k Baryho Golfu. I zde se pod kapotou jako u Fabie nachází vznětový čtyřválec 1,9 TDI s pohonem předních kol. Motor disponuje výkonem 127kW, k němuž pomáhá větší turbo Garett 1749 VB z Golfa IV a chip od MVOLESKA. Zároveň byl vyměněn středový a koncový díl výfuku a odstraněn katalizátor. Motorový prostor je v černém klavíru doplněný airbrushem. Vše doplňují leštěná víčka kapalin.

Převodovku vylepšil zesílený set z Fabie 74 kW a spojková lamela dostala obložení od HDS.

„Mercedes Alphard“

Veškerý výkon se na vozovku přenáší přes tuhostně a výškově stavitelný podvozek V-Maxx snížený o 7cm vpředu a 9cm vzadu. Osmnáctipalcové ve předu široké 8,5‘ a vzadu 9,5‘ disky Mercedes Alphard jsou obuté do pneumatik Nankang 215/35. Pod nimi se skrývají brzdy z verze GTI (312mm/288mm).

Velká fotogalerie: Baryho VW Golf V

VW Golf ala GTI

Přední a zadní nárazník pochází z modelu GTI. Přední kapota se zavařeným znakem, zatmavené blinkry na zpětných zrcátkách doplňují zatmavená skla černou folií, na které nechybí atest. Přední masku od JOM zdobí nápis GTD z Glfa VI a chybí rámeček na RZ. Přední část ještě doplněná o žluté retro mlhovky.

Celkový vzhled karoserie umocňuje hnědo fialový odstín, který je ze vzorníku značky Nisan. Vše doplňují díly (mřížky nárazníku, sloupky, zadní difuzor, adaptéry zrcátek) z černého klavíru.

Velká fotogalerie: Baryho VW Golf V

Interiér a Hi-fi

Interiéru vévodí originální sedačky v černé kůži, v níž jsou i výplně dveří. I zde byly použity doplňky z modelu GTI (pedály včetně nášlapu pro levou nohu, černé vnitřní zrcátko, volant) a unikátní řadička. O pohodovou hudbu se stará autoradio Pioneer AVH-P4300 DVD 2din doplněný o přední a zadní reproduktory BOSE.