Inovační přístup k pojetí moderního automobilu v Ingolstadtu vrcholí zlomovým konceptem Urban. Kokpit v kompozitovém monokoku nabízí 1+1 místa pod kompozitovou budlinou, pohon obstarává dvojice elektromotorů a pointou toho všeho snažení je dokonalé auto d

Audi Urban Concept

Do sériové výroby má hodně daleko, ale automobilka s ním chce prezentovat především nová možná technická i technologická řešení, kterými by se chtěl v příštích několika letech zabývat ruku v ruce s již prozkoumávaným oborem alternativních hybridních pohonů. Detailní informace nám prozradí až na nadcházejícím frankfurtském autosalónu (IAA), ale ty největší perličky vypustilo Audi už teď, abychom nebyli zbytečně napnutí.

Ideální městský elektromobil

Urban Concept prezentuje představu ideálního městského elektromobilu, který má kombinovat ekologický přístup s nízkými energetickými i prostorovými nároky a přitom stále vysokou užitnou hodnotou. Alespoň v případě tohoto projektu to platí dvojnásob. Urban Concept je postavěný na základu monokoku z CFRP, využívá pohonu dvojicí elektromotorů a lehký střešní díl včetně bočních oken se posouvá vzad, aby odkryl 1+1 místa posádky sedící za sebou.

Že to zní jako sci-fi? Dneska možná, zítra, kdo ví…