Dynamic photo, Colour: Dynamite Red

•    od společnosti quattro GmbH přebírá štafetu Audi Sport GmbH
•    Audi Sport GmbH se sídlem v Neckarsulmu stojí na čtyřech pilířích
•    Hlavní činností je výroba modelů Audi R8 a RS

Audi Sport GmbH

Společnost quattro GmbH, založená v roce 1983 v Neckarsulmu, vystupuje nyní pod označením Audi Sport GmbH. Stoprocentní dceřiná společnosti AUDI AG, v jejímž čele stojí Stephan Winkelmann, má v současnosti cca 1200 zaměstnanců.
Audi Sport GmbH
Společnost quattro GmbH s hlavním sídlem v Neckarsulmu je od roku 1983 synonymem pro vysokovýkonné sportovní vozy a technicky vyspělá řešení v konstrukci automobilů. Dceřiná společnost Audi, která stojí na čtyřech pilířích, byla nyní přejmenována na Audi Sport GmbH. Kromě vývoje a výroby modelů Audi R8* a Audi RS zodpovídá za oblast zákaznického motoristického sportu – Audi Sport customer racing. Společnost se zabývá také individualizací vozidel v rámci programu Audi exclusive a příslušenstvím Audi Sport collection.

Název Audi Sport vychází z dlouhé a úspěšné tradice účasti v motoristickém sportu. Již ve 30. letech 20. století vládly závodním okruhům na celém světě legendární „stříbrné šípy“ Auto Union. V 80. letech dosáhl soutěžní vůz Audi quattro s trvalým pohonem všech kol výjimečných úspěchů v rallye. V současnosti se značka se čtyřmi kruhy angažuje v DTM, Formuli E, závodech GT a v kategorii TCR. Mladí talentovaní jezdci jsou podporováni v poháru Audi Sport TT Cup. Vývoj techniky pro motoristický sport prospívá také sériově vyráběným vozům. Audi R8 a modely Audi RS představují sportovní vrchol nabídky značky a kombinují nejvyšší úroveň sportovních výkonů s exkluzivitou a prestiží.

Zkratka RS patří verzím s nejvyšším výkonem v rámci příslušné modelové řady a symbolizuje pozoruhodnou jízdní dynamiku, suverénní styl při zachování maximální praktičnosti pro každodenní provoz a trvalý pohon všech kol quattro. Historicky prvním modelem RS značky bylo Audi RS 2 Avant, představené v roce 1994. Tento vůz byl průkopníkem – skutečným vysokovýkonným sportovním vozem s pěti sedadly a velkým zavazadlovým prostorem. Od té doby společnost quattro GmbH portfolio modelů RS nepřetržitě rozšiřovala – od kompaktního modelu Audi RS 3 Sportback* až po suverénní Audi RS 6 Avant* nebo Audi RS 7 Sportback*. Dceřiná společnost se přitom soustředí na nejprestižnější modely v portfoliu AUDI AG.

Na vrcholu produktové nabídky stojí Audi R8. První generace tohoto modelu byla uvedena na trh v roce 2007 s inovativním konceptem, který zahrnoval uložení motoru uprostřed před zadní nápravou, důslednou lehkou konstrukci s prostorovým rámem Audi Space Frame a pohon všech kol quattro. Vysokovýkonný sportovní vůz nabízí charakteristické zážitky z jízdy a díky optimálně výkonové hmotnosti je předurčen i pro jízdu na závodním okruhu.

Dceřiná společnost Audi v uplynulých pěti letech zdvojnásobila svůj objem prodeje. V nadcházejících 18 měsících uvede Audi Sport GmbH na světové trhy osm nových modelů. Tím ještě více upevní své postavení na trhu. Počet specializovaných prodejců Audi Sport se do konce roku 2017 zvýší ze současných 370 na cca 600.

Jednatelem společnosti je od 15. března 2016 Stephan Winkelmann. Audi Sport GmbH má v současnosti cca 1200 zaměstnanců ve výrobních závodech Neckarsulm a Ingolstadt.

Aktuální produktové portfolio společnosti Audi Sport GmbH zahrnuje následující modely:

•    Audi RS 3 Limuzína*
•    Audi RS Q3*, Audi RS Q3 performance*
•    Audi RS 6 Avant*, Audi RS 6 Avant performance*
•    Audi RS 7 Sportback*, Audi RS 7 Sportback performance*
•    Audi TT RS Coupé*, Audi TT RS Roadster*
•    Audi R8 Coupé*, Audi R8 Spyder*
•    Audi S8 plus*